Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Všetky ho hľadáte. Hrdinského rytiera v plnej zbroji, s ktorým sa budete cítiť bezpečne, ktorý vás ochráni, ktorý vám splní každé želanie a ktorý bude za každých okolností gentleman a bude sa k vám správať ako k princeznej. Vezme vás na rande, navarí večeru, prinesie kvety, objíme, keď sa budete cítiť smutné a povie vám, že ste krásne, keď budete v teplákoch a s prachovkou v ruke behať spotené v sobotu po byte. Chcete takého, ktorý nezabudne na výročie ani na narodeniny vašej mamy, ktorý vás prekvapí nedeľnými raňajkami do postele či lístkami do divadla. Takého, s ktorým sa budete smiať na romantických komédiách, navštevovať príbuzných, ktorý vás zakryje, keď zaspíte v strede týždňa unavené po práci na gauči, pred ktorým sa nebudete hanbiť plakať ani chodiť bez makeupu, jednoducho Pána Dokonalého, Princa na bielom koni.

Všetky ho hľadáte. Okrem mňa.

Ja som ho totiž už našla. Vlastne som našla hneď dvoch. A verím tomu, že keby ste sa na chvíľku zastavili a pozreli sa poriadne okolo seba, nájdete ho aj vy. Možno dokonca zistíte, že ho poznáte celý život.

pexels-photo-1foto: pexels.com

Môže to byť spolužiak zo strednej školy. Vždy ste si rozumeli, vždy ste si mali čo povedať. Vždy ste sa smiali na rovnakých vtipoch a spisahanecky na seba žmurkali cez matiku. Na triednom výlete ste boli do noci hore, prechádzali sa pod hviezdami a snívali o budúcnosti. Vy o svojej a on potajme o vašej spoločnej. Vždy vám dal odpísať poznámky, vždy bol k vám milý a párkrát si vás dokonca zastal pred ostatnými. Po škole ste sa neprestali stretávať, sem tam vás pozve na kávu alebo na obed a jeho želania k narodeninám patria každý rok k tým najkrajším, ktoré dostanete.

Alebo to môže byť pokojne sused z vedľajšieho vchodu. Ten, ktorý vám vždy podrží dvere, keď sa cez ne snažíte dostať so všetkými taškami z nedeľného nákupu. Ten, ktorý zaklope vždy v správny čas na vaše dvere s fľaškou vína v ruke, ktorému sa vždy vyrozprávate o tom, ako vás ničí kolegyňa v práci, ako ste minule dostali pokutu, alebo o tom, ako ste boli s kamarátkami na super večeri v reštaurácií, ktorú vám prednedávnom odporučil. Sused, ktorý príde opraviť pokazený prívod vody, navŕta do steny nové poličky, namastí vŕzgajúce balkónové dvere, pribehne so sviečkami, keď vypadne prúd, vždy je tam, keď sa na stene objaví zlovestný pavúk a nikdy za to nič nechce. Je to jednoducho dobrý človek s dobrým srdcom.

Všetko to znie tak dokonale… Tak prečo s ním ešte nechodíte? Prečo už nenosíte vaše spoločné deti na ôsmu ráno do škôly? Prečo ste nikdy ani nepomysleli, že on je možno ten pravý? Veď predsa spĺňa všetky kritériá.646x404foto: pinterest.com

Možno preto, že vôbec žiadneho princa na bielom koni nehľadáte. Tak ako ja. Hľadám niekoho, kto nezdvihne telefón vždy, keď zavolám. Niekoho, kto si sem-tam vyjde von s kamarátmi a mňa nechá doma. Niekoho, kto mi nebude skladať iba komplimenty, ale povie mi pravdu do očí, aj keď sa mi nebude páčiť a bude mať sarkastické poznámy na počet mojich topánok. Hľadám niekoho, kto sa so mnou bude hádať a potom udobrovať, kto ma nenechá dokončiť vetu a kto bude chieť mať stále posledné slovo. Niekoho, kto má svoje chyby, tak ako mám ja tie svoje, niekoho, s kým život nebude iba prechádzka ružovou záhradou a všetko nepôjde ako po masle. To by som sa unudila k smrti.

Som typ, ktorý v živote potrebuje trochu drámy. Potrebujem okúsiť ešte pár sklamaní, vyriešiť pár problémov, urobiť pár vlastných chýb a stretnúť pár príliš dokonalých princov.

Prečo?

Aby som nakoniec našla niekoho nedokonalého, s kým si budem dokonale rozumieť.

Niekoho, kto ma pochopí medzi riadkami.

 

cover foto: pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating