Ruky sú časť ženského tela, ktoré sú najviac podceňované, no veľmi potrebné. Preto by sme ich nemali odstavovať na druhú koľaj, ale im venovať väčšiu pozornosť. 

Vypracované ruky, rovnako ako aj kocky na bruchu sú prioritou pre mnoho ľudí z jednoduchého dôvodu- vyzerajú úžasne. Avšak my ženy, na rozdiel od mužov, ich nechceme mať o veľkosti stehien, ale krásne vyformované a chudé. Nanešťastie sa s takými nenarodíme a musíme si ich tvrdo vymakať!

Nemusíš však navštevovať gym ani fitness centrum, dokážeš ich vytvarovať aj doma. My sme si pre teba pripravili tipy, ktoré ti pomôžu na ceste ku krásnym rukám. Naplň si dve 2 litrové fľaše vodou a môžeš začať makať aj v pohodlí domova.

Biceps

Pre mužov tento sval znamená snáď toľko, čo pre ženu guľatý zadok. No my ženy nevidíme prioritu v tom aby sme mali veľké ruky. Napriek tomu, že je biceps relatívne malý sval a nachádza sa v prednej strane paže, zapájame ho neustále pri akomkoľvek dvíhaní napríklad aj tašiek s nákupom.  Najúčinnejší cvik je „biceps curl“, ktorý môžeš vyskúšať vo viacerých variantoch a tým precvičiť tento sval úplne celý.

Triceps

Nachádza sa na zadnej strane ruky a je ukazovateľom celej veľkosti tvojej ruky. Rozpaž ruky a zatras nimi, ak sa hýbu po tom ako prestaneš máš veľmi oslabený triceps. Preto by si nemala otáľať a začať precvičovať aj tento sval. Najviac naň zaberajú cviky ako „triceps dips“ či „overhead triceps extentions“.

Ramená

Z týchto troch svalov najviac obmedzovaný u žien. Prečo? Lebo sa boja, že im narastú ako mužom. Ale to vôbec nieje pravda. Pri cvičení doma nebudú tvoje ruky vyzerať ako tie Arnoldove to ti sľubujeme, práve naopak! Pri zapojení cvikov na ramená uvidíš, že sa ti ruky krásne formujú. Najideálnejšie cviky, vďaka ktorým budú tvoje ramená v plameňoch sú napríklad „shoulder press“ či „lateral raise“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.