Slovenské hory a plesá
Pixabay/Dodo_Photos

Ak patríš medzi typy, ktoré zbožňujú oddych či relax v prírode, potom si na správnom mieste. I napriek tomu, že aprílové počasie je všakovaké, len nie to úplne jarné, oplatí sa vyjsť alebo naplánovať výlet presne na ten deň, kedy nám bude priať so všetkým, čo k tomu patrí. Navštívila si už niekedy slovenské plesá?

O nich by sme ti vedeli rozprávať veľa. Platí však, že často slová nestačia a aj v tomto prípade je tomu tak. Často sa o tých najkrajších miestach, ktoré u nás máme presvedčíme len vtedy, ak ich osobne navštívime. Rady ťa dnes inšpirujeme práve tými, ta ktorými sa oplatí vyjsť a obdivovať ich nádheru vlastnými očami.

Ktoré z týchto troch bude pre teba najbližšou voľbou na výlet?

Popradské pleso

Jedno z  krásnych tatranských plies, nachádzajúcom sa v Mengusovskej doline, patrí medzi najznámejšie v našich veľhorách. Svojou rozlohou sa radí medzi štvrté najväčšie pleso na Slovensku. Cesta k nemu vedie buď po klasickej asfaltke priamo zo zastávky Popradského plesa alebo trasou priamou zo Štrbského plesa. Asfaltkou je svojou náročnosťou jednoduchšia, avšak, tá druhá ti poskytne neuveriteľne nádherné výhľady.

Ak by sme to porovnali, nejednalo by sa o extra vysokú obtiažnosť. Preto, ak si chceš vychutnať malebné pohľady na naše hory, určite sa vyber trasou zo Štrbského plesa. Odtiaľ sa môžeš dostať aj k veľkému Hincovmu plesu, o ktorom ti povieme tiež. Nabrať sily a občerstviť sa môžeš na chate, ktorá sa pri tomto plese nachádza.

Veľké Hincovo pleso

Patrí medzi najhlbšie a najväčšie pleso na Slovensku, ktorého hladina zvykne byť pokrytá ľadom približne 270 dní v roku. Nájdeš ho v Hincovej kotline, ku ktorej sa dostaneš od spomínaného Popradského plesa za približne 1,5 hodiny. Ak už budeš na mieste, určite si nezabudni vychutnať pohľad na jeho okolité štíty ako i Mengusovskú dolinu.

Bude stáť za to, tomu ver. Pri tomto plese však nenájdeš žiadne chatu ani občerstvenie, preto si nezabudni so sebou vziať dostatočné množstvo tekutín a niečo na zahryznutie. Turistika k tomuto plesu je pokladaná svojou obtiažnosťou za stredne náročnú poldennú túru.

Zelené pleso

Ktorá z nás by sa nechcela cítiť ako v rozprávke, však? Ak sa rozhodneš vydať k tomuto plesu, na tomto mieste tomu bude presne tak. Zelené pleso nájdeš vo východnej časti Vysokých Tatier a je radené medzi najkrajšie plesá našich slovenských veľhôr. Aj preto víta veľké množstvo turistov.

Keď sa k nemu dostaneš, pohľad na toto miesto ťa určite očarí. Dokonca aj samotné pleso bude mať nádhernú smaragdovo zelenú farbu. Dôvodom je minerál – muskovit, ktorý sa nachádza v piesku na jeho dne. V tomto prípade pôjde o stredne náročnú celodennú vysokohorskú túru po príjemných turistických chodníkoch. Možnosť oddychu a občerstvenia ti ponúkne samotná chata, ktorá sa pri plese nachádza.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie