Chata pri Zelenom plese

Príroda je liekom ako pre telo, tak i pre našu dušu. Je zároveň akýmsi pohladením, ktoré pochopia najviac tí, ktorí ju navštevujú pravidelne. Príkladom môžu byť aj naše krásne vysokohorské chaty.

Súčasťou prírody sme všetci a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Občas postačí prekonať svoje „ja“ a zázraky sa budú diať naozaj na počkanie. V prípade, že nevieš, kde presne začať, skús využiť náš tip na jednoduchý, no o to krásnejší oddych a relax v našich slovenských veľhorách.

Popradské pleso
zdroj: Pixabay/myshoun

Ponúknu ti nielen krásne pohľady, ale pohladia aj tvoju dušu a myseľ. Nájdeš v nich ešte oveľa viac a častokrát sa stáva, že si ich mnohé z nás zamilujú. V prípade, že by si sa rada pre začiatok inšpirovala tými jednoduchými chatami, všetko podstatné sa dozvieš v tomto našom článku.

Ak by si predsa rada pokračovala návštevou hôr a prírody s nami aj naďalej, pokračuj v čítaní. Inšpiráciou ti môžu byť ďalšie vysokohorské chaty, ktoré by si nemala minúť ešte toto leto alebo počas prichádzajúcej jesene.

Chata pri Popradskom plese

Aj v tomto prípade ide o ľahko dostupnú, no o to krajšiu turistiku v lone našich hôr. K tejto vysokohorskej chate sa dostaneš po asfaltovej ceste priamo zo zastávky Popradské pleso. Táto trasa je dostupná aj pre rodiny a mamičky s kočíkmi. Druhou alternatívou je možnosť vyjsť si k nej zo Štrbského plesa. Obe trasy zvládneš približne za hodinku a pol, zdatnejšie turistky aj skôr.

Cestou k chate sa budeš kochať nádhernou prírodou, no nielen to. Ak už budeš v cieli, určite si dopraj oddychovú prechádzku okolo Popradského plesa, ktoré sa nachádza v blízkosti chaty. Cestou si budeš môcť pozrieť aj Symbolický cintorín venovaný obetiam Vysokých Tatier.

Samotná chata ti ponúkne ako občerstvenie, tak i dobré jedlo a ubytovanie. Vychutnávať si môžeš popri tom pohľad na nádhernú prírodu a samotné hory. Ak si ešte túto vysokohorskú chatu nenavštívila, určite to naprav. Stojí to za to.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie