Instagram/bojnicecastle

Jar je konečne tu so všetkým, čo k tomu patrí. Pred nami je síce apríl, ktorého počasie je častokrát nevyspytateľné. No určite sa nájde deň alebo víkend, kedy nám bude svietiť slniečko a my si budeme môcť opäť dopriať výlet na našom krásnom Slovensku. Navštívila si už niekedy niektoré hrady a zámky?

Ak máš rada pamiatky, ktoré sú našou pýchou, potom sa určite vyber za návštevou hradov, ktoré máš v okolí. A ak by aj nie, rady ťa inšpirujeme niektorými, o ktorých si myslíme, že stojí za to ich navštíviť. Vhodné sú nielen pre teba a partnera, ale i pre rodiny s deťmi.

Za ktorým sa vyberieš najbližšie?

Bojnický zámok

Vedela si o tom, že táto pamiatka je obľúbeným a vyhľadávaným miestom nielen u nás, ale i v strednej Európe? Ide o nádhernú, romantickú stavbu s neskutočne bohatou históriou, ktorú sa určite oplatí vidieť aspoň raz za život.

Zaradený je navyše medzi Národné kultúrne pamiatky a spomedzi slovenských hradov a zámkov je najkrajším a najnavštevovanejším miestom na Slovensku. Ak si na tomto mieste ešte nebola, toto teplé obdobie je ideálne na jeho návštevu, ktorú určite neoľutuješ.

Spišský hrad

Táto nádherná slovenská pamiatka je radená k najväčším hradom v strednej Európe a patrí skutočne medzi tie najcennejšie, ktoré u nás máme. Je zároveň zapísaný v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Bola by naozaj škoda, ak by si si túto nádheru nechala ujsť, preto, ak si budeš plánovať výlet na niektorý zo slovenských hradov, určite si pridaj na zoznam aj tento.

Oravský hrad

Aj táto stavba sa radí medzi jednu z najzaujímavejších na Slovensku, ktorá poukazuje svojou originálnou architektúrou na život a kultúru ľudu žijúceho v tejto časti územia. Patrí mu preto právom titul Národnej kultúrnej pamiatky. Medzi obľúbené patria nočné prehliadky hradu, ktoré sú pre návštevníkov obrovským spestrením. Tie si určite nenechaj ujsť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie