Žena na ulici

Si doma. Snažíš sa zo seba vykúzliť to najkrajšie a najčarovnejšie, čo dokážeš. Možno si zajtra povieš, že to takto nechceš, no práve teraz chceš byť nádherná. Taká, ako všetky tie nádherné ženy, ktoré okolo seba pozoruješ.

Práve teraz sa chceš postaviť pred všetkých. Stredobod. A tak vezmeš tú čarovnú paličku a upravíš si obočie. Natiahneš čiernu vlnku na viečko a doplníš pár žiarivých hviezd okolo očí. Zdá sa ti, že si to prehnala, no už nemáš čas to zlepšiť, a tak len zbehneš dolu schodmi a schmatneš bavlnení svetrík, ak by ti náhodou bola neskôr zima.

Prechádzaš okolo domov. Chystáš sa na vytúžené stretnutie, no cestou ich míňaš. Míňaš čarokrásnu brunetku, ktorá jemne preskakuje a chystá sa okúzliť ľudí rovnako ako ty. Ideš ďalej a nenecháš sa rozhodiť. Cestou stretneš skupinku dievčat, ktoré vyzerajú šťastne, sebavedomo. Chvíľu sa cítiš zvláštne, ale vieš, že musíš ísť ďalej. Cestou prechádzaš okolo stromov, dýchaš čerstvý vzduch, cítiš sa voľne.

Nádherné ženy ťa inšpirujú

Pomaly prídeš na miesto, kde čakáš na skupinku svojich žien. Na tie, ktoré ťa inšpirujú, milujú a rozumejú ti. Vidíš ich v diaľke, ich smiech je počuť až k tebe. Tvoja radosť pomaly klesá. Začínaš si uvedomovať, že chceš bežať domov a plakať, kým nezaspíš. Máš pocit, že to nezvládneš, ale usmeješ sa a ideš.

Nakoniec si sa zabavila. Počúvala si slová a pocity iných a hoci sa cítiš vyčerpane, tak vieš, že si to zvládla. Pochopila si, že za každým úsmevom môže byť problém. Za jemnou chôdzou môže byť bolestivý každý krok. Za smiechom plač, ktorý nepočuť.

Nádherné ženy sú všade okolo nás a ty to vieš. Si jednou z nich. Si rovnako nádherná. Máš to v sebe. Usmej sa na seba a ver si. Buď sama sebou, počúvaj svoje telo, svoje pocity. Ak sa cítiš zle, tak si len ľahni, pozri si seriál a oddýchni si. Ak cítiš, že chceš zdolať celý svet v teniskách, tak si ich vezmi a bež tam kam sama chceš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife