Old money móda

Ak sa zaujímaš o módu, toto slovné spojenie pre teba asi nie je úplne nové. Old money je obľúbený minimalistický štýl, s ktorým dosiahneš obdiv na akejkoľvek spoločenskej udalosti. Čo všetko sa za ním skrýva odhalil aj blog Sportofino a britský magazín Glamour.

Nepozná ročné obdobia, no má svoje hranice. Vkus, kultúra a estetické cítenie sú dušou spomínaného štýlu. Je u nás od nepamäti, no jeho ikonické vlastnosti sa stali populárnymi len nedávno. Prečo je tak obľúbený? Odpoveď je jednoslovná – nadčasovosť. Iné podoby, ba prejavy módy prichádzajú a odchádzajú. Old money štýl sedí všetkým vekovým kategóriám a nech robíme, čo robíme, vždy bude výrazným odrazom módy a minimalizmu.

Vkusné módne kúsky

Rozlúč sa s crop topom a siahaj radšej po overených elegantných kúskoch. Do tohto spektra vieš jednoducho zaradiť košele, zároveň košeľové šaty, momentálne veľmi populárne saká a šaty jednoduchých vzorov. Najvýraznejším prvkom štýlu Old money sú kvalitné svetre, ktoré sa zvyknú nosiť prehodené či zviazané cez ramená.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Old Money Hub (@old.money.hub)

Farebné odtiene

Paleta farieb tohto štýlu ponúka len jemné odtiene najmä hnedej, čiernej, modrej, sivej, bielej a béžovej farby – to tvrdí aj Sportofino. Typické nie sú prílišné kontrasty a ani krikľavé či výrazné farebné odtiene. Najčastejšie sa kombinuje krémová farba s modrou. Čierna je vítaná, no najmä v na mokasínach či iných nadčasových topánkach.

Rozmanitosť materiálov

Vyzdvihuje sa kvalita nad kvantitou, čiže nákup oblečenia z kvalitných materiálov je pre tento štýl číslom jeden. Aké materiály by si mala hľadať? Vyhýbaj sa nekvalitným – polyester rozhodne nie je vhodný.

Naopak, ako aj portál Sportofino uvádza, žiadajú sa tkaniny ako ľan, bavlna a kašmír, ktorý býva vskutku drahý, no odvďačí sa ti svojou stopercentnou kvalitou a obrazne povedané, nekonečnou výdržou. Na bežné nosenie nie je tvíd v spoločnosti vídaný a to je to, čo Old money look miluje a podporuje – nevídanosť. V tomto komplete si tvíd nemusíš odpúšťať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty