unsplash.com

Bola som z teba paf. No už to tak nie je. Už ťa nevnímam tak, ako predtým. Už pre mňa nič neznamenáš. Jediným dôvodom, prečo som sa takto rozhodla, si ty. Ty si sa takto zariadil…

Mali sme pre seba sympatie, viem to. Dal si mi pocítiť to, čo žena cítiť potrebuje. Zaujímal si sa o mňa, nikdy si ma nenechal sedieť samu v kúte, pýtal si sa na veci čo ma trápili. Mal si záujem, aspoň si sa tak tváril. Bol si úprimný a usmieval si sa pri mne tak, ako pri nikom inom. Dal si mi pocit, že som výnimočná. Dokázali sme sa rozprávať hodiny, smiať sa. Aj ticho, ktoré medzi nami zavládlo bolo výnimočné. Kde sa stala chyba?

foto: www.pexels.com

Zmenil si sa. Prestal si sa o mňa zaujímať, usmievať sa na mňa, stratil si záujem. Nepýtal si sa viac čo ma trápi. To, čo medzi nami začalo naberať ten správny smer, si zahodil preč. A ja viem, že na vine je ona. Iná žena, ktorá ti učarovala. Túto si hľadal? Bola som ja len bezvýznamnou medzizastávkou na ceste za ňou? Nerozumiem len jednému, prečo práve ona. Čím je pre teba významná?

Povesť túto dámu predbieha na každom kroku. Nesú sa s ňou reči a na svojom konte má veľa sklamaných mužov, no ešte viac zruinovaných žien. Neviem či to ty nevidíš. Odrazu všetky rozumné veci, ktoré si hovoril, stratili význam. Išiel si za ženou, ktorá je prázdna. Rozdáva sa až príliš. Dáva mnohým  mužom to, čo by malo patriť len jednému. Berie od nich nádej, rozum i všetko ostatné. Je nenásytná, no stále prázdna. Čo ťa na nej láka? Oblečenie, ktoré neukryje pred svetom jedinú ženskú krivku? Či tvár, na ktorej vidíš lacný mejkap? Smrad podradného podniku, v ktorom trávi väčšinu voľného času? Neviem. Nedokážem pochopiť tvoje rozhodnutie. Možno len nevidíš čo vlastne robíš.

foto: www.pinterest.com

Jedno viem však určite. Na ceste svojim životom si hľadal striebro. Chcel si niečo, čo sa blyští. Na zlato si sa necítil byť hoden. Striebro si našiel. Staré, ošúchané, ktoré už dávno stratilo tú prehnanú hodnotu, ktorou bolo cenené. Toto striebro prešlo už rukami mnohých mužov. No na ceste za ním, si si nevšimol diamant, o ktorý si náhodou zakopol. Na chvíľu si si ho nechal, no neuvedomil si si jeho hodnotu. Odhodil si ho. Pretože ty nie si stvorený pre takýto vzácny šperk. Tebe totiž patrí len to ošúchané striebro.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating