Aj keď sa často hovorí o tom, že priateľstvo medzi mužom a ženou neexistuje, dnes sú takéto kamarátstva pomerne bežné. Je to však nepríjemné, ak je jeden z nich v partnerstve. Čo by si mala robiť, ak má tvoj frajer veľa kamarátok, či už v práci, v škole alebo len tak z detstva? 

Na začiatok je dobré popremýšľať nad tým, prečo je obklopený práve kamarátkami. Ak vyrastal so sestrami alebo sesternicami, je to pre neho úplne prirodzené. Nepozerá sa na všetky ženy ako na objekty lásky a dokáže sa v takejto spoločnosti cítiť veľmi dobre. V dospelosti by len ťažko začal meniť to, na čo bol od detstva zvyknutý.

Ženy sú inými priateľkami než muži. Im sa môže zdôveriť a rozprávať sa aj o veciach, ktoré s chlapmi rozoberať možno veľmi nechce. Prípadne ich môže požiadať o radu, pretože dámy majú na život trochu iný pohľad. Týka sa to najmä tých pánov, ktorí sú emocionálnejší a nerobí im problém hovoriť o svojich pocitoch. Kamoši z partie by ho za to mohli dokonca vysmiať.

Môže to však robiť aj preto, že je rád stredobodom pozornosti a pri kamarátoch by bol len ďalším zo skupiny. Pri ženách je to iné. Kamarátky ho obletujú, koketujú s ním a zabávajú sa (česť výnimkám). Týmto sa dostávame, samozrejme, aj k žiarlivosti.

Ide predsa o prirodzený obranný reflex, kedy nechceš prísť o svojho partnera. A ak sa okolo neho motá veľa potenciálnych náhradníčok, pocity žiarlivosti sa dostavia aj vtedy, ak nechceš.Na mieste je ale otázka, prečo žiarliš. Naozaj sa bojíš o to, že by ho mohla niektorá zbaliť alebo tieto pocity pramenia z tvojho vnútra a nedostatočného sebavedomia?

Ak sa porovnávaš s ostatnými a bojíš sa toho, že pre neho nie si dosť dobrá, nie je to správny prístup k vzťahu. Ak pri tebe nebude cítiť, že si dosť silná, aby si ho mohla v živote podporiť, naozaj sa môže stať, že sa zahľadí do niekoho iného. Dôležité preto je, aby si mu nedala dôvod myslieť si, že vonku nájde nejakú lepšiu či krajšiu. Buď pre neho ty tou dokonalou.

O svojich pochybnostiach by si sa mala s priateľom určite aj porozprávať. Povedz mu, prečo sa cítiš neistá, ak trávi viac času s kamarátkami. Opýtaj sa ho, prečo to robí, možno ho ľahšie pochopíš. Ak to bude možné, spoznaj ich aj ty. Ak nebudú len neznámymi, budeš to môcť ľahšie akceptovať a možno si medzi nimi nájdeš priateľky aj ty sama.

Pri takejto situácii je najdôležitejšia otvorená komunikácia. Zabudni na výčitky, žiarlivosť alebo vymyslené scenáre, ktoré sa nikdy neudejú. Zbytočne by si sa tak trápila.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.