Pexels/Edward Eyer

Aj keď sa hovorí, že priateľstvo medzi mužom a ženou nemôže fungovať, v niektorých prípadoch sa nájdu aj výnimky. A takéto priateľstvo ti dokonca dokáže priniesť viacero výhod.

Samozrejme, ide o čisté kamarátstvo bez ľúbostného citu. Musíš si dávať pozor na to, aby to ostalo v tejto rovine. Vieš, prečo môže byť výhodné mať dobrého (alebo aj najlepšieho) kamoša práve chlapa? Vďaka týmto 5 výhodám nad tým začneš minimálne aspoň uvažovať.

Nerieši banality

Muž od teba nebude chcieť, aby si ho odfotila z dvadsiatich uhlov na Instagram a nebudeš ho musieť čakať ani dve hodiny v kabínkach. Jednoducho nerieši takéto maličkosti, ktoré sú úplne nepodstatné. Viac sa zameria na to, aby ste sa spolu zabavili, prípadne si niekam vyrazili. A niekedy ti určite dobre padne, ak takéto hlúposti nebudeš musieť riešiť ani ty sama.

Nemá potrebu ohovárať a závidieť

Od chlapov len málokedy počuješ, že by ohovárali iných mužov alebo nebodaj ženy. Ak tak, len v rámci srandy. Namiesto závisti radšej doprajú a dokáže ich úspech niekoho iného aj potešiť. A dokonca úprimne. Chlapi nemajú potrebu predstierať svoje pocity a hrať sa na niekoho, kým v skutočnosti nie sú.

Dokáže udržať tajomstvo

Najlepšiemu priateľovi mužovi sa môžeš pokojne zdôveriť s čímkoľvek bez toho, aby si sa obávala, že to niekomu inému vyzradí. Pri ženách si taká istá už nemôžeš byť. To ale neznamená, že ho zahltíš všetkým, čo máš na duši. V priateľstve je dôležité udržať aj rovnováhu. A ak povie niečo on tebe, tiež by to malo ostať len u teba.

Vidí veci z iného uhla

Na niektoré veci sa jednoducho hodí mužský pohľad. Dokáže ti poradiť napríklad aj pri vzťahoch, pri výbere oblečenia alebo ak by si mala problémy v práci či škole. Možno budeš sama prekvapená, ako ti jeho názor dokáže otvoriť oči.

Bude ťa ochraňovať

Aj keď nebudete vo vzťahu, ochranárske inštinkty bude mať tak či tak. Môžeš s ním ísť kamkoľvek a nemusíš sa báť, že by sa ti niečo stalo. Daj si ale pozor na to, aby sa jeho ochranárstvo nezmenilo neskôr na žiarlivosť. Lebo aj také prípady sa stávajú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife