Tiež máš toľko povinností, že od radosti nevieš, do čoho sa skôr pustiť? Máš pocit, že sa musíš vo svojej práci snažiť až príliš, inak ťa nebudú rešpektovať? Si na najlepšej ceste k tomu, aby si vyhorela.

Syndróm vyhorenia bol kedysi neznámy pojem, no v posledných rokoch o ňom počúvame čoraz viac. Predsa len, táto dnešná uponáhľaná doba nás priam navádza k tomu, aby sme zo seba vydali maximum, inak sa nájde niekto iný, lepší, kto nás prekoná.

Neustále sa tak porovnávame a súťažíme s niekým iným. Zabúdame pritom na seba a na svoje koníčky. Ak začínaš pociťovať únavu, máš problémy so spánkom a trávením, v práci sa nedokážeš sústrediť, stratila si chuť a motiváciu a zmenila sa aj tvoja schopnosť vychádzať s inými ľuďmi, dospela si až do toho posledného štádia, ktorým je vyhorenie.

Ale nemusíš sa báť, aj z tohto sa dá dostať. Dôležité ale je, aby si konečne spomalila a naučila sa, že práca a povinnosti nie sú všetko. Dôležité je, aby si dostatok času venovala aj sebe. Mala by si viac oddychovať alebo sa venovať činnostiam, ktoré ťa bavia a napĺňajú.

Daj si aspoň jeden deň úplný oddych od sociálnych sietí a uži si ho. Dopraj si horúci kúpeľ, choď ku kaderníčke alebo kozmetičke a potom rob to, čo máš rada. Ak rada čítaš, stráv pokojne aj niekoľko hodín s knihou v ruke. Ak rada športuješ, tak sa hýb. Pohyb je veľmi dôležitý k tomu, aby si nabudúce predišla vyhoreniu. 

Musíš si uvedomiť, že vo svojom živote potrebuješ rovnováhu. Samozrejme, že práca je dôležitá a nemôžeš sa flákať, no nemôžeš jej venovať celý svoj deň. Musíš sa naučiť aj vypnúť, trochu spomaliť a venovať sa aj príjemným veciam. Len tak môžeš byť naozaj šťastná a spokojná.

Sľúb nám, že sa o to aspoň pokúsiš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.