Žena sa smeje a ukazuje prstom
Pexels/Stephan Seeber

Ako mať krásny život? Túto otázku si kladie určite väčšina z nás a najmä vo chvíľach, kedy sa cítime zle a nedarí sa nám. Svojmu šťastiu pritom brániš niekedy aj ty sama. Aj keď sa to nečíta (a nepočúva) dobre, je to tak.

Pokiaľ chceš prestať so sabotovaním svojho života, čo najskôr by si mala prestať robiť nasledovné veci. Uvidíš, že tvoj život sa začne meniť k lepšiemu.

14 vecí, ktoré by si vo svojom živote nemala robiť

1. Nehádž vinu a zodpovednosť na niekoho iného. Namiesto toho prijmi zodpovednosť za svoje činy a to, čo sa stalo.

2. Nesnaž sa vyhovieť každému. Pochop, že sa nemôžeš zapáčiť úplne každému a je normálne, ak s niekým nevychádzaš.

3. Nauč sa hovoriť nie. Nikdy nerob niečo len preto, že to od teba chce niekto iný. Nenechaj so sebou zametať.

4. Netráp sa tým, čo si o tebe myslia alebo hovoria ostatní. Asi robíš niečo dobre, keď ich tvoj život zaujíma. Žeby išlo o závisť?

Šťastná žena s klobúkom
zdroj: Pexels/Juliano Astc

5. Neporovnávaj sa s ostatnými. Každý je strojcom svojho vlastného šťastia. To, ako žije niekto iný neznamená, že to prinesie radosť aj tebe. Môžeš sa akurát učiť od tých lepších.

6. Neohováraj iných, nežiarli a nevysmievaj sa im len preto, že sú v niečom odlišní alebo robia veci, s ktorými ty nie si stotožnená.

7. Nezanedbávaj svoje zdravie. Dávaj si pozor na to, ako sa stravuješ a aspoň párkrát do týždňa sa trochu hýb.

8. Nauč sa vychádzať dobre aj sama so sebou. Užívaj si čas, ktorý máš pre seba a využi ho na zmysluplné činnosti, ktoré ti urobia radosť. Nemárni čas hlúposťami.

9. Neboj sa nových a nepoznaných vecí. Ak niečo budeš chcieť urobiť, urob to. A najmä vtedy, ak ti to našepkáva aj tvoja intuícia.

10. Neostávaj v nezdravom vzťahu len preto, že ste spolu dlho a zvykli ste si na seba. Každý si zaslúži mať po boku dokonalého milujúceho partnera.

11. Nesťažuj sa na všetko a na všetkých. Ak sa ti niečo nepáči, rob všetko pre to, aby si to zmenila.

12. Nekašli na svoju rodinu a najbližších priateľov. Tí ťa podržia vo chvíľach, keď to budeš najviac potrebovať, preto nepokaz to, čo medzi sebou máte.

13. Nebuď ľahostajná k životnému prostrediu. Snaž sa aspoň recyklovať, obmedziť konzumné správanie a plytvanie potravinami.

14. Neklam. Aj keď sa to druhej strane možno nebude páčiť, vždy sa snaž hovoriť pravdu.

Si pripravená na zmenu?

Vďaka týmto tipom už vieš, ako mať krásny život. Teraz je len na tebe, či sa toho budeš držať a urobíš všetko pre to, aby sa to naozaj stalo. Zatiaľ si môžeš prečítať aj o zvykoch, ktoré robia skutočne šťastní ľudia.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife