Máte za sebou niekoľko nevydarených vzťahov? Denno – denne vidíte na sociálnych sieťach zaľúbené páriky, ktoré hreje pri srdciach viac než láska vysoký počet likov? Pýtali ste sa mnohokrát prečo vy nie a vaše kamarátky áno, hľadali ste v sebe chybu, neustále sa rýpali vo svojej duši a čakali, kedy láska prepadne aj vás a vkročí vám do cesty?

Počuli ste veľakrát vo svojom živote rôzne múdre rady, typu, keď to budeš najmenej čakať vtedy to príde alebo všetko má svoj čas, či mysli pozitívne a všetko bude fajn? Ktorá z nás však skúsila aplikovať tieto tri rady vo svojom živote?

31567774036_a920c4d8ee_h foto: thoughtcatalog.com

Áno, priznávam, že keď sa človeku nedarí, je viac než znesiteľné vidieť život v pestrých farbách a dodržiavať múdre rady babičiek a mám. Je zaťažko myslieť pozitívne a zahodiť všetko to nepríjemné za hlavu. Najjednoduchšie a hlavne najhoršie a najmizernejšie je nerobiť nič. Náplasťou na ranu nám je často ničnerobenie, ľútosť a podceňovanie sa. To je tá najhoršia rana, ktorú si môžeme aplikovať. Je to ako keby ste si sypali soľ do čerstvej rany.

Pokiaľ práve si alebo budeš v situácii, keď budeš mať ranu, spomeň si na mňa! Skús pracovať na sebe, každým jedným dňom sa približuj k svojmu lepšiemu ja. Urob zo seba dobrého človeka, človeka, ktorý má rád sám seba,  skús život vidieť v lepšom svetle, skús myslieť na krásnu budúcnosť. Na to, aby si mohla byť šťastná sa drž nasledujúcich rád:

  • nikdy sa neporovnávaj s inými

Každý z nás je iný a predsa výnimočný. Nikto nie je rovnaký ako ty. Si jedinečná so všetkým čo máš, so slabými aj silnými stránkami. Každý má svoje problémy, len niekto ich vie skrývať za masku šťastnej tváre.

  • nikdy neprehodnocuj svoj život, keď máš zlú náladu

To najhoršie čo môžeš urobiť svojmu egu je analyzovať svoj život vo chvíli, keď sa cítiš psychicky nekomfortne. Ak na teba príde zlá nálada, nerozoberaj čo si v živote nedosiahla a na čo nemáš.

  • všímaj si detaily

Všímaj si všetko to krásne, čo vytvoril Boh, cestou do školy, práce, či na zastávku. Hľadaj krásu ukrytú v maličkostiach. Niekedy dokáže pohladiť srdce a dušu detský úsmev.

st napoleonfour.com

  • dovoľ iným ľúbiť ťa a opätuj im to

Denne prehliadame slová rodiny, kamarátov, či kolegov. Koľkokrát ste si uvedomili, keď vám niekto povedal prajem ti krásny deň, dnes vyzeráš dobre, som rád/a že ťa vidím? Všímajte si to a skúste byť k ľuďom láskavý.

  • nielen brať, ale aj dávať

V konzumnej spoločnosti sa čoraz viac ľudí stáva chamtivými. Berú a čakajú veľké veci bez toho, aby niečo dali tomuto svetu. Kedy naposledy ste boli pozrieť starých rodičov, kedy ste niekoho milo prekvapili maličkosťou alebo prispeli do verejnej zbierky?

 

Človek sa učí celý život. Keď sa niečomu venujeme veľa rokov, každý jeden deň, stáva sa to zvykom a po čase sme v tom lepší a lepší. Skúsme si osvojiť týchto 5 základných pravidiel, aplikujme ich každý jeden deň a môžeme sa stať majstrami svojho života.

stst napoleonfour.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife