Unsplash/sobhan joodi

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pamätáš si na nejaké filmy alebo rozprávky, kde hercovi sedeli na pleci anjelik, ktorý ho podporoval a diablik, ktorý ho chcel dostať do problémov alebo ho nahováral na niečo nevhodné?

V takejto situácii sa denne ocitáme aj my. Áno aj ja a určite aj ty. Hlas v tvojej hlave býva niekedy tak neodbytný, že aj keď sa ho snažíš ignorovať, nedá sa to. 

A povedzme si pravdu, tento hlas sa prikláňa skôr k tomu čertovi. Neustále nám nahovára, že nie sme dosť dobré, núti nás k tomu, aby sme sa porovnávali s ostatnými a aby sme im závideli to, po čom my len túžime.

zdroj: Photo by Kristina V from Unsplash

Je ti to aspoň trochu povedomé?

Tento hlas náš často núti robiť veci, ktoré nám bránia v tom, aby sme boli sebavedomé, silné a nezávislé ženy. Preto by si ho mala čo najskôr umlčať. No hneď teraz ti môžem povedať, že to nebude jednoduché.

„Prekážky vás nemôžu zastaviť. Problémy vás nemôžu zastaviť. A predovšetkým, iní ľudia vás nemôžu zastaviť. Len vy môžete zastaviť sami seba.“ —  Jeffrey Gitomer

Môžeš sa vyhovárať na čokoľvek alebo kohokoľvek, no pravda je taká, že ty sama si strojcom svojho šťastia. Ak si myslíš, že sa ti teraz nedarí a nie si šťastná, s veľkou pravdepodobnosťou si za to môžeš len ty sama. A niekedy za to môžu úplné maličkosti, napríklad taký hlások v tvojej hlave.

Ešte stále si myslíš, že je dobré ho počúvať? Ak by ťa podporoval v tom, čo robíš a povzbudzoval ťa, tak určite áno. Aby to ale začal robiť, musíš zmeniť spôsob svojho myslenia a konečne pochopiť, že nikto ťa nedokáže urobiť tak šťastnou, než to dokážeš urobiť ty.

V tomto ti môže pomôcť napríklad meditácia alebo joga. Aspoň na chvíľu budeš len sama so svojimi myšlienkami a vďaka tomu budeš môcť „prevychovať“ svoj vnútorný hlas. A možno sa z vás napokon stanú aj najlepší priatelia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife