Možno ich desíš, pretože si veľmi úprimná v čase, kedy sú uprednostňovaní ľudia, ktorí manipulujú so slovami a ktorí vedia lož povedať sladšie ako pravdu. Možno je tvoja úprimnosť horká pre tých, ktorí chcú iba čerešničku na torte.

Možno sa ťa boja pretože vieš, čo chceš a čo nie a ostatní na to stále neprišli. Možno sú stratení vo svojej vlastnej neistote, až dospeli k bodu, kedy odmietajú akúkoľvek istotu v ich živote.

Možno ich desíš, pretože si im povedala, čo nechceli počuť a oni boli zvyknutí na to, že ich ľudia kŕmia klamstvami. Možno chcú veriť imidžu, ktorí pre nich ľudia vytvorili a nechcú hľadať, kto v skutočnosti sú. Možno sú tvoje slová tak zvláštne, že im neveria, alebo jednoducho nerozumejú.

Možno ich desíš, pretože si ich všímaš. Pretože nezabúdaš, čo povedali, keď boli nahnevaní, alebo zraniteľní. Všímaš si ich oči a ich reč tela, všímaš si ich tón hlasu a ich gestá. Možno neboli zvyknutí na to, že si ich niekto všímal, počúval ich a venoval im pozornosť a práve preto sa cítia nepríjemne, lebo je ich maska zložená.

Možno ich desíš, pretože vieš, že sú vydesení a ty stále nie si opatrná. Možno si bezohľadná k ich emóciám a oni nevedia, ako sa s tým vysporiadať. Nevedia si poradiť s tým, že si narušila ich bezpečie, že si narušila ich rutinu a ich realitu. Možno tvoje srdce bije rýchlejšie ako ich a oni s tebou nevedia držať krok.

Možno ich desíš, pretože ich nepotrebuješ. Pretože vedia, že môžeš prežiť aj bez nich, že sa vieš postaviť na nohy aj bez ich pomoci, že na nich nemusíš čakať.

Možno ich desíš preto, že si vážiš samú seba, pretože si dostatočne silná na to, aby si odišla a dostatočne múdra, lebo vieš, že za to stojíš. Možno boli zvyknutí, že stoja vždy na piedestály a nevedia, ako byť niekde inde.

Nezáleží na dôvode, kvôli ktorému ich desíš. Des ich! Nech sa ťa boja kvôli tvojej úprimnosti, sile, tvojej láskavosti, porozumeniu, kvôli tvojím slovám, očiam, kvôli tvojej prítomnosti a schopnosti čítať v nich. Čítaj v nich dovtedy, kým nenájdeš niekoho, kto je rovnako nebojácny ako ty. Niekoho, kto je natoľko desivý, že začne desiť teba.

titulná foto: Stocksy

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife