Zamilovať sa

Niektorí ľudia sa zvyknú zamilovať rýchlo a intenzívne. Lepšie však je, ak zachováš chladnú hlavu a aspoň malý odstup. Hoci si možno stretla svojho vysnívaného princa na bielom koni, nemusí to tak byť. Tvoju lásku a pobláznenie môže využívať vo svoj prospech a manipulovať ťa. Nenechaj sa oklamať svojou naivitou.

Keď je niekto naozaj zamilovaný, vo svojej polovičke vidí len to najlepšie. Si ochotná akceptovať aj jeho chyby, hoci možno niekedy reaguje prehnane a arogantne. Spravila by si pre neho prvé a posledné, aj keby to bolo protizákonné. Dávaj však pozor, pretože všetko má svoje hranice!

Ako sa zamilovať pomalšie?

Urči si priority

Je dôležité, aby si si určila svoje priority ešte predtým, ako sa do niekoho zamiluješ. A na prvú priečku by si určite mala dať seba a svoje potreby. V tomto by si určite nemala myslieť na ostatných, hoci si možno povieš, že si trochu egoistická.

Potom by si ale svoje hranice a priority mala komunikovať aj s daným človekom. Nech už na začiatku vie, čo si k tebe môže dovoliť a čo nie.

Zamilovať sa
zdroj: Pexels/Igor Korzh

Buduj silné sebavedomie

Ešte stále sa nachádzame pred obdobím, kedy si s niekým niečo začneš. Tvoje sebapoznanie je kľúčové. Uvedom si svoje kvality a zároveň vedz, že si zaslúžiš zdravý a vzájomne podporujúci vzťah.

Keď si uvedomíš, že tvoja hodnota je vysoká, rozhodne so sebou už viac nenecháš manipulovať. Jednoducho si dokážeš povedať, čo sa ti páči a čo nie. Úprimne vyjadríš svoj názor a nebude ťa zaujímať, či s tým daný človek súhlasí. Proste ti na sebe bude viac záležať, čo je veľmi podstatné. Aj TU nájdeš zopár tipov, ako si vybudovať zdravé sebavedomie

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating