Láska je vraj mocná a záhadná čarodejnica. Nikdy nevieš, kedy príde, ani kto a prečo bude pre teba ten pravý. No, nie je to až taká pravda. Totiž, existujú isté faktory, ktoré na lásku majú vplyv a ktoré ti okruh pri hľadaní svojho vyvoleného dokážu podstatne zúžiť. Čo teda spôsobí, že sa do niekoho zamiluješ?

Láska nie je veda. Nedá sa analyzovať, ani prepočítať na vzorce, ktorými by si sa musela riadiť. Nikto jej tajomstvo neodhalí. Môžeme ju však predvídať na základe niekoľkých vecí, ktoré dokážu pri výbere ideálneho partnera zavážiť.

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú a mnoho ľudí stavia na tomto základe. Až po čase však zistia, že to nie je až taká pravda. Úplné protiklady si jedného dňa polezú poriadne na nervy a vyčerpajú ich aj kompromisy. Aby to fungovalo, musíte mať predsa niečo spoločné. Pre úspešný vzťah sú to najmä rovnaké životné hodnoty, postoje či názory na spoločenské dianie.

Vzájomná príťažlivosť

Nie, nevyberaj si niekoho iba na základe toho, či sa ti páči fyzicky alebo nie. Pravdou ale je, že tvoj vyvolený sa naozaj bude páčiť tvojmu oku, po tom, čo ťa bude priťahovať aj jeho osobnosť. Celkový výzor nehrá rolu, no je pravdepodobné, že uprednostníš niekoho, kto bude mať tvoje „obľúbené“ črty, ako napríklad farbu očí či vlasov.

Ak však pre neho nebudeš rovnako príťažlivá, ako je on pre teba, fungovať to nebude. 

A čo vonkajšie vplyvy?

Možno by si tomu nepripísala význam, no opak je pravdou. Na to, akého človeka si vyberieš za partnera, má vplyv aj mnoho „nenápadných“ faktorov, ako je napríklad spoločnosť ľudí, v ktorej sa pohybuješ. Rodina, priatelia, kolegovia či spolužiaci. Najlepšie budeš totiž vychádzať s niekým, kto do tohto tvojho okruhu zapadne a nie s tým, kto sa bude od vás odlišovať záujmami, názormi či správaním.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.