unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kreatívne som sa inšpirovala zraniteľnosťou a úzkosťou, láskavosťou a empatiou, strachom a temnotou – emociálne stránky každého z nás, ktoré často považujeme za zobrazenie slabosti.

Myslím, že je zaujímavé, že ak prežívame ťažké časy v živote, ľudia povedia „Oh, budeš v poriadku. Všetko sa deje z nejakého dôvodu, prežívaš ťažké časy, všetko sa zlepší.“

V takejto situácii chceme, aby sme sa presunuli na ďalšiu tému a sľúbili si, že pred sebou máme lepšiu budúcnosť. Hovoríme o týchto veciach, aby sme preleskli bolesť a vrátili sa k rozhovoru o ľahších veciach – počasie, každodenná rutina.

photo: pexels.com

Akceptujeme tieto interakcie, predstierame, že sme všetci v poriadku, hovoríme si navzájom praktické lži, aby sme neboli príliš vystavení nervom.

Je v poriadku, že si niekoho miloval a nefungovalo to a teraz si nie si istý, čo bude ďalej.

Je v poriadku, keď sa cítiš vystrašene, osamotene, cítiš ľútosť a premýšľaš nad tým, čo by si urobil v živote inak.

Je v poriadku, ak sa cítiš byť sám a už sa viac nemôžeš vrátiť na miesto, ktoré ti chýba.

Je dokonca v poriadku obviňovať samého seba, obviňovať ostatných, spochybňovať všetko, čo si sa niekedy naučil o živote, cítiť sa protirečivo k emóciam a zároveň ticho premýšľať, či sa ideš zblázniť.

Je úplne v poriadku, ak cítiš, že ťa ešte niečo neprešlo a cítiš sa, akoby si chcel zomrieť.

Je v poriadku byť krehký.

photo: unsplash.com

Nie je hanbou prežívať obdobie smútku, osamelosti alebo zlomeného srdca, prázdnoty

Sú to veci, ktorým čelíme sami aj napriek tomu, že mnohé z týchto okamihov skončia definovaním toho, kto sme. Sú to stránky ľudstva, ktoré odhaľujú vnútornú pravdu o nás všetkých. No často sa domnievame, že je niekto milý, potom musí byť naivný a ak je niekto zraniteľný, tak je automaticky slabý. Najťažšia časť vypočutia problémov iných je tá, že sa v prvom rade musíš vysporiadať s vlastnými.

Pohybujeme sa a nachádzame rovnaké ťažkosti a situácie, ako všetci ostatní. Zlomené srdcia, odchod rodinných príslušníkov a stratené pracovné miesta – vždy, keď sa snažíme pochopiť, prečo sa nám tie veci stali, tak sa cítime sami a uvažujeme, ako môžeme prekonať tieto nepríjemné emócie. Od týchto vecí musíme prestať utekať. Ak si osamelý, nechaj sa cítiť osamelo. Je to vesmír, ktorý ti dá chvíľku byť sám so sebou.

Skutočne verím, že v týchto chvíľach zmien a nepohodlia sa dá nájsť najväčšia sila, pretože niekedy si myslím, že ak stratíš všetko, urobíš všetko preto aby si sa cítil opäť naplnený. A to je dôvod, prečo sa snažím spočítať posledné slová a pokúšam sa dávať ľuďom aj druhé a tretie šance. Moje srdce je celé.

Samozrejme, aj ja mám chvíľky plné melanchólie, žiarlivosti, alebo časy, keď nechcem nič viac len zostať sama. Viem, že som bola krutá v niektorých mojich konaniach a viem, že som urobila rozhodnutia, ktoré som neskôr veľmi ľutovala. Všetci máme v našom charaktere nedostatky a nedokonalosti. Nemôžeme byť vždy láskaví a odpúšťajúci v každej situácii, pretože to nie je skutočný život. Všetci sme náchylní na chyby, pretože to je súčasťou toho, čo znamená byť nažive.

Threadbythread.com

Nechceme si vybrať, odkiaľ pochádzame – rodinu, do ktorej sme sa narodili, mesto, v ktorom sme vyrastali, školu, do ktorej sme museli chodiť, chvíle v dospievaní, ktoré nás urobili tým, kým sme. Nie, nemali sme veľkú možnosť pri výbere z týchto veci, ale môžeme si vybrať – teraz a v tomto momente – kam pôjdeme odteraz.

Nikto nikdy nevie, aký je život. Nie naozaj. Každý z nás má vlastný príbeh, ale vecou, ktorú si musíme pamätať je, že nemusíme byť relatívnym protagonistom v tomto románe nazvanom Život. Nepotrebujeme, aby nás každý miloval, identifikoval sa s naším bojom alebo sa nám vnucoval.

Láska a súcit su nevyhnutné, ale sú to veci, ktoré si navzájom dávať musíme. Je ľahké rozprávať o tom, aké dôležité su tieto veci a naplnenie, ale ak sa v tvojom živote vážne neprejavuje vďačnosť, tak ťa krása a milosť neobklopí takým spôsobom, aký hľadáš.

Byť opitý bez spánku a necítiť žiadne hrozné časové zaťaženie znamená niekoľko vecí:

Žiť svoj život a ľúbiť ľudí bez strachu, bez opustenia a bez sľubu zajtrajška. Neexistuje žiadna stena – v žiadnom veku alebo za žiadnych okolností v živote. Nájdi svoje vášne. Definuj svoje cnosti. Venuj svoj život veciam a ľuďom, ktorým veríš. Udržuj svoje presvedčenie. Nájdi dôvod zamilovať sa do svojho života každý jeden deň.

Keď sa začneš na život pozerať týmto spôsobom a budeš sa aktívne snažiť pochopiť svet okolo seba, myslím si, že sa už potom nebudeš snažiť vyplniť prázdnotu, ktorá sa z času na čas naplní v každom z nás bezvýznamnými slovami a prázdnymi skúsenosťami.

A niekedy si len potrebuješ pripomenúť všetky tieto kúzla na svete.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife