vogue.com

Túto sezónu sa na módnych prehliadkach roztrhlo vrece s okultnými symbolmi. Nájdeš ich na oblečení, topánkach aj doplnkoch. Každý symbol prináša niečo iné a ak chceš vedieť čo, čítaj ďalej. Pokiaľ sa rozhodneš investovať do drahšieho kúsku, nech to má pre teba aspoň väčší význam. 

Christian Dior

O Christianovi je známe, že bez výkladu kariet nikdy nezačal svoju show. Preto nie je nič zvláštne, že sa v tohtoročnej kolekcii módneho domu Dior, ktorej autorkou je  kreatívna riaditeľka Maria Grazia Chiuri, nachádzajú tarotové a okultné symboly. Vážka je veľmi silné duchovné zviera. Znamená, že nositeľ môže cestovať medzi rôznymi sférami a mal by byť schopný hovoriť svojim vnútorným hlasom. Tarotová hviezda na kartách sa vykladá ako nasledovanie  snov, pričom ak je v spojení s kruhom alebo guľou, znamená to napojenie na svet okolo. Ide o uvedomenie si, že dotyčný je súčasťou všetkého a bez ohľadu na to, čo sa dnes deje, svet zostane v pohybe.

vogue.com vogue.com

Maison Margiela

Kľúč nie je predmet, ktorý by bol úplne spätý so šamanizmom, ale o materiáli, z ktorého je, vieme niečo povedať. Nosenie kovu a mosadze v oblasti okolo srdca vyvoláva určitú aktiváciu. Kľúče sú najmä symbolom modernej kultúry. Sú to talizmany súvisiace s láskou – kľúč od tvojho srdca.

vogue.com vogue.com

Lanvin

Ak niekde náhodne nájdeš pierko, znamená to v symbolizme, že sa k tebe prihovára anjelská bytosť. Mala by si si to pierko vziať a nosiť ho pri sebe. Perie predstavuje myšlienku, že osoba, ktorá ho nosí je schopná sa pohybovať s vetrom. Je možné, že vietor zmení smer, ale to nevadí, stačí sa ním nechať unášať. Vietor reprezentuje jasnosť myslenia a komunikácie. Prezentuje spojenie s duchom. Schránku ducha v našom tele predstavuje srdce a pokiaľ nosíš pierko na krku pri srdci, umožňuješ tým veľký pohyb svojho ducha.

scmp.com scmp.com

Valentino

Červená je naozaj veľmi silná farba šamanizmu a ak ju nosíš často, predstavuje silný symbol ochrany. Červená je často tkaná do rôznych častí slávnostného rúcha šamanov. Túto farbu majú aj šamanské korálky, ktoré sa umiestňujú na určité energetické body tela, najmä na krk. Ak chceš, aby bolo chránené niečo, čo povieš verejne, nos červené korálky na krku.

vogue.com vogue.com

Prada

Mušľa je v šamanizme považovaná za symbol šťastia. Záleží však na jej tvare. Ak je uzavretá, zatočená do špirály, predstavuje možnosť ísť do hĺbky a objavovať nepoznané. Ak je viac otvorená, v symbolizme znamená šťastie a hojnosť. Nosiť čokoľvek, čo pochádza z oceánu, je vnímané ako liek. Oceán je totiž najväčšie materské miesto na svete. Je vnímaný ako pôvod nás všetkých a bez ohľadu na to, čo robíš, oceán a predmety z neho majú funkciu podpory.

vogue.com vogue.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista