elitedaily.com

Vo svete plnom návrhárov, staylistov, modeliek a módnych fotografov mám pocit, že to už všetko zachádza priďaleko. 

fed55ddec1a1a4a0c2a4bf6ab4ee7cf1 foto: pinterest.com

Pre mnoho ľudí je móda tou najvyššou prioritou a naozaj si potrpia na to, aby ich šatník obsahoval len tie najnovšie a najhorúcejšie kúsky. Veď predsa „idú s módou“.

Jediná vec, ktorá stále zostáva a platí je, že „móda sa mení“. Prečo? Je to jednoduchá odpoveď. Staré je nahrádzané novým. A tak ako sú ľudia ovplyvňovaní kultúrou, hudobníkmi, celebritami, politikmi, televíznymi show, filmami, hudbou a knihami, tak sú ovplyvnení módnym priemyslom.

 

Prečo hovorím, že móda už zašla priďaleko?

JEGGÍNSY

Jeggy, trend 21. storočia začal prevládať v roku 2010. Je to ultra-tesný leginsový štýl, ktorý spája džínsy a legíny. No s týmto módny trendom prišli aj zdravotné varovania a prívlastok „trend z pekla“ dostali na základe nelichotivého a často aj nepohodlného dizajnu. Mnohý hovoria o faux pas a považujú ich za neslušné alebo dokonca „proti prírode“. Ich tesnosť poškodzuje nervy a svaly v lýtkach. Okrem iného zabraňujú prúdeniu vzduchu v rozkroku a spôsobujú nárast kvasinkových infekcií.

21ee6d9f48b15ee6f1f384c80a63cb20 foto pinterest,com

KORZET

Korzet bol označený za jeden z najkontroverznejších odevov v histórii módy. Tento trend pochádza už z obdobia renesancie a spomeňte si z filmov alebo fotiek ako prílišne boli šnúrky stiahnuté, aby vytvorili dokonalý osí pás. A to všetko ženy podstupovali aj za cenu bolesti, poškodzovania vnútorných orgánov, ako napríklad znižovania kapacity pľúc, zlomenín rebier alebo deformít kostí.

Dnešná verzia korzetu spôsobuje „len“ brušné problémy no aj tak, opatrne s ním dámy!

6650107a6e47a44a850ad37665a4b4a0 foto: pinterest,com

NADROZMERNÁ KABELKA

V roku 2012 Karl Lagerfield pobúril svet s Hula Hoop kabelkou, ktorá katapultovala nadrozmerné kabelky do hlavného prúdu módy. Tieto obrovské kabelky nielenže zvyšujú bolesti chrbtice ale spôsobujú zmeny v chôdzi, držaní tela a vyvolávajú bolesti hlavy.

S ich priemernou hmotnosťou 6,2 kilogramov môžu spôsobovať ochorenia a degenerácie kĺbov.

0c0cc0f453108a243c5633fab8df78a4 foto: pinterest,cim

IHLIČKY
Tieto vysoké podpätky sa vyznačujú tenkým kovovým podpätkom. Vošli do módy už v 50. rokoch, kedy ženy oslavovali svoju ženskosť a znovunadobudnutie slobody po 2 svetovej vojne. Noha sa dostáva do neprirodzenej polohy a to vyvoláva bolesti. Lekári neustále varujú že vysoké podpätky môžu spôsobiť nositeľovi významné škody. Okrem bolesti ovplyvňujú držanie tela, chôdzu a menia štruktúru svalov a šliach.

KOZMETICKÁ CHIRURGIA
Celebritná kultúra a naša túžba po dokonalom vzhľade spôsobujú vysoký nárast trendov v kozmetickej chirurgii. Internet sa doslova topí v článkoch, ktoré varujú pred nebezpečenstvami kozmetických procedúr ako je prasknutie implantátu alebo ochrnutie tvárových svalov pri botoxe. Napriek týmto varovaniam aj naďalej vzrastá túžba po dokonalej kráse.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista