Ako si vybrať hračky pre dospelých
Instagram/se*ualnavychova, Pexels/Dainis Graveris

Milostný život je veľmi dôležitý, čo nám určite dáš za pravdu. Aby si ho s priateľom rozvíjala a skvalitňovala, môžete vyskúšať napríklad hračky pre dospelých. Spája sa s nimi viacero výhod, no psychologička varuje aj pred situáciami, kedy by mohli vzťahu uškodiť. Miška a Denis zo Se*uálnej výchovy nám poskytli niekoľko tipov, ako si vybrať vhodnú pomôcku, ktorá bude vyhovovať obom partnerom.

Pokiaľ ide o začlenenie hračiek do vzťahu, je potrebné podľa psychologičky Zuzany Hermanovej z online poradne Mojra.sk zvážiť niekoľko bodov.

„Napríklad, existujú štúdie, ktoré zistili, že páry, ktoré používajú se*uálne hračky, uvádzajú vyššiu úroveň spokojnosti a intimity. Zároveň, používanie hračiek môže podporiť otvorenú komunikáciu o túžbach a preferenciách, a tak prehĺbiť emocionálne spojenie medzi partnermi. Hračky pre dospelých môžu dodať intímnym zážitkom rozmanitosť a novosť, pomáhajú udržiavať veci vzrušujúce a zabraňujú rutine,“ prezradila odborníčka pre Odzadu.sk.

Zároveň odporúča aj individuálne používanie týchto pomôcok, ktoré môže prispieť k sebaobjaveniu a vlastnému potešeniu, čím sa zlepší naša celková pohoda. Keď sa v spálni cítime sebaistí a posilnení, máme tiež tendenciu mať viac energie pre naše okolie, kariéru a blízkych.

Pár sa bozkáva
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Výhody hračiek pre dospelých

Hračky pre dospelých môžu podľa Zuzany Hermanovej priniesť do vzťahu viacero výhod.Pomáhajú stimulovať pohlavný styk. Niekedy, najmä v pároch, ktoré sú spolu už dlho, sú se*uálne vzťahy veľmi monotónne a bez čohokoľvek, čo im prináša niečo nové. Hračky stimulujú vzťahy a pomáhajú ľahšie dosiahnuť vyvrcholenie. Pomáhajú prelomiť monotónnosť, byť kreatívny a skúšať nové veci,“ upresnila psychologička. 

Čím je ideálne začať?

„V prvom rade si treba overiť, či nie sme alergickí na povrch, z ktorých môže byť daná hračka vyrobená, rovnako to platí aj pre lubrikačný gél. Treba tu dať pozor aj na to, že niektoré lubrikanty nie je vhodné kombinovať s niektorými hračkami,“ prezradili nám na začiatok Miška a Denis z podcastu Se*uálna výchova.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating