Photo by Tamara Bellis on Unsplash

O minimalizme sa hovorí ako o životnom štýle budúcnosti. Je veľmi obľúbený nie len v architektúre, ale aj dizajne a hlavne v móde. Čo je na ňom skvelé?

Hlavnou myšlienkou minimalizmu je robiť náš život jednoduchším. Človeka nerobí šťastným to, že vlastní kopec materiálnych vecí – vráža do nich peniaze, zaberajú miesto a pri tom sa bez nich dá žiť. Zamerať by sme sa teda mali na tie, ktoré nás urobia šťastnými z dlhodobého hľadiska. Aké sú jeho výhody v móde?

V móde môžeme minimalizmus chápať dvoma spôsobmi. Jedným je dizajn oblečenia – jednoduchosť strihov, čisté línie, striedme farby. Skvelé pre tie, ktoré milujú elegantný a čistý štýl obliekania. Druhým je myšlienka, ktorá vyjadruje, že preplnený šatník naozaj nie je k životu potrebný. Faktom je, že v skriniach máme viac ako reálne vynosíme. A načo? Pre chvíľkové potešenie pri nákupe?

Za oblečenie vyhadzujeme peniaze a tie nám potom len tak ležia v šatníku. Fast fashion si nás získal tým, že nám pravidelne núka stále nové a trendy kúsky. Väčšina z nás však bežne nosí len 20 % z toho, čo vlastní. Mať minimalistický šatník pri tom neznamená chodiť v tom istom obnosenom oblečení. Je potrebné sa len zamerať na niekoľko základných kvalitných kúskov, ktoré z módy nikdy nevyjdú. Napríklad biele a čierne tričká ako základ outfitu, kvalitné sako, džínsy, a pod. Naozaj nepotrebujeme trblietavý top v ružovej aj zelenej farbe, ktorý si oblečieme len raz.

Dôležité je, aby si dobre poznala svoj štýl – oveľa lepšie sa ti bude budovať základ šatníku, ak vieš, čo v ňom preferuješ. Vyhrať by mala kvalita nad kvantitou. To čo nepotrebuješ sa ti bude v obchode dať ľahšie ignorovať. Veľkým krokom k minimalizmu v šatníku je jeho upratanie. Vyhoď kúsky, ktoré si na sebe už dlhšie nemala. A nie, nezídu sa možno opäť. Čo si nemala na sebe pár mesiacov si tak skoro na seba určite nedáš. Zbav sa topánok, ktoré ťa tlačia, alebo na ktoré len sadá prach. Vyhoď bižutériu, ktorá sa už ani neleskne.

Čo ti takýto životný štýl prinesie? Nebudeš tráviť hodiny prehrabávaním sa v skrini, ujasníš si vlastný štýl, nebudeš zbytočne míňať peniaze (a teda aj ušetríš), poriadok, a v neposlednom rade aj tvoja ignorácia fast fashion pomôže životnému prostrediu.

View this post on Instagram

Плиссировка снова в моде👗😊 Да и не выходит из моды уже несколько сезонов, и мне кажется давно стала некой классикой и базой👌🏼 ⠀ Поэтому кто приобрёл с радостью носите, а кто ещё в раздумьях – быстрее решайтесь на этот красивый, но при этом практичный и удобный предмет одежды 😉 ⠀ Это уже моя вторая плиссированная юбка, которую я заказала в онлайн-магазине @toptop.ru, дополнив базовой хлопковой футболкой и белыми лодочками от туда же💕 На сайте вы найдёте много разных вариантов и даже платья с плиссированным низом😊 ⠀ А вам нравится плиссе? Носите такие юбочки или вам ближе прямой крой?😉

A post shared by Marina Prikhodko | Lifestyle (@m_scenery) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife