Prišla mi správa… Anička je tehotná, Zuzana je už zasnúbená. Jaj, radšej to vypnem. Asi som už fakt stará, ale že fakt. Môžu za to moje biologické hodiny? Môžem za to ja? To kvôli mojej úprimnej hube som zostala sama? Panebože, mám pocit, že sa zakuklím do deky a vyleziem tak o rok.

Neopúšťam sa len konštatujem. Neopúšťam sa len definujem. Dobre miestami mi to príde, že som bola, a teraz len prežívam, alebo si uvedomujem fakt, že starnem aj ja. Neviem sa akosi nakopnúť a moja minulosť a ľudia naokolo ma doháňajú a vracajú sa ku mne aspoň v tých snoch.

View this post on Instagram

See ya. 👁

A post shared by Katya Mirо (@katyamiro) on

Viete čo? S mužmi je to ťažko, no bez nich ešte ťažšie. No dnes viem, že sa chcem postaviť na nohy. Stáť si za svojim. V dnešnej dobe je ťažko nájsť si dobrého chlapa. Vraj chlapom chýba pevnosť a opora. Je to pravda, chlapom chýba rozhodnosť. Teda skutok, za ktorým si pevne stojí. Čo povie, to platí a to tak aj urobí. V tejto dobe je ťažšie si nájsť prácu, nie to ešte priateľa. Dnes sme všetci akosi trochu nároční.

Vieš čo je na tom najlepšie? V jednoduchosti a skromnosti je krása. Ja ju mám, teda aspoň si to myslím. Ak si na tom rovnako, tak to dobre poznáš.

No najhoršie na tom je, že nie som sama. Najhoršie na tom je, že ti to každý pripomína a každý ti hovorí nebudeš mať večne 20, 30 rokov. Alebo keď strážiš niekoho dcéru a stretneš strýka, ktorý ťa privíta so slovami už by bolo na čase. Hej, aj ja ťa rada vidím. Vôbec mi toto na psychiku neprospieva. Veď samé vieme, ako vyzerá náš deň a naše nálady a zrazu bum takáto facka. Ja, ako optimistka, sa nad niektorými vecami zamyslím. Preletí mi to hlavou, ale potom to vypustím. Chvalabohu, že cez deň mám toľko práce a myšlienok, že zabijú túto a som o pár minút mysľou inde.

Dnes som sa práve zamyslela. Už chcem urobiť nejaký ten krok v živote. Chcem byť šťastná. Chcem mať to svoje, vlastný dom, alebo byt. Podľa mňa je základom miesto a práca. Keď nájdem svoju spriaznenú polovičku, ktorá mi nezdupká a nepobeží za inou, budem tou najšťastnejšou ženou na svete. A samozrejme nebola by to rodina bez malého šuhaja.

Znova a znova optimisticky. Ber to tak aj ty a snaž sa vytvoriť si svoj byt, alebo miesto, kde sa práve nachádzaš útulné, aspoň na oko a pre tvoj dobrý pocit, a potom to už príde samé.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.