šetrenie peňazí

Čínske e-shopy

Lacné ponuky, otravné reklamy a poštovné zdarma nás lákajú utrácať peniaze bez výčitiek. Čo je ale pravda? Tieto veci, ktoré si nakúpiš na podobných platformách nevydržia dlho. Nejde len o oblečenie, ale aj o vlasové doplnky, šperky, kabelky s retiazkami a mnoho ďalšieho. Aj keď položky v košíku sa ti zdajú lacné, mesačne sa po zrátaní všetkých objednávok radovať asi nebudeš.

Peniaze
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Alkohol

Premeň svoje zlé návyky na dobré. Nielenže ušetríš, ale zároveň budeš mať aj dobrý pocit. Utrácať peniaze týmto spôsobom je nezodpovedné a určite si za tieto úspory kúpiš niečo, čo pre teba bude prospešnejšie.

Doplnky stravy

Hoci je dôležité oživiť telo o vitamíny a minerály, tu ide skôr o pochybné doplnky stravy. Niektoré sľubujú dlhé a pevné vlasy, iné zas o desať kíl menej. Je vhodné konzumovať vitamíny z lekárne, no bez tých slávnych želé medvedíkov, vďaka ktorým by si mala byť o týždeň krajšia, sa iste zaobídeš.

Vitamíny
zdroj: Unsplash/Kateryna Hliznitsova

Nové oblečenie na každú príležitosť

Pohovor, svadba, oslava alebo prestížna akcia? Ak si trocha kreatívna, zaobídeš sa aj bez kúpy nového oblečenia. Nie je zakázané dokúpiť si šperky alebo jednoduchý top … Avšak vyhadzovať peniaze za nové oblečenie zakaždým, keď ideš na akúsi špeciálnu akciu, je jednoducho nepochopiteľné.

Starbucks

Predražené kaviarne, ktoré poskytujú zväčša vysoko kalorické a príliš sladké nápoje si zo zoznamu tiež vyškrtni. Nielenže si do svojho tela prilákaš nechcené a hlavne vysoké kalorické hodnoty, ale sama si určite uvedomuješ, koľko ťa tieto pravidelné návštevy kaviarne stoja.

Starbucks
zdroj: Pexels/Victor Cayke

Cestovanie

Ak si zvyknutá cestovať autom, existuje aj lacnejšia alternatíva. Presúvať sa z miesta na miesto sa dá aj inak ako taxíkmi a autom. Pomôžeš znížiť dopad na životné prostredie a peniaze, ktoré si tak ušetrila si môžeš nechať na sporiacom účte. Využívaj hlavne MHD a keď sa dá, presúvaj sa peši.

Navyše ak zvykneš platiť mobilom, najrozumnejšie je odstrániť si platobnú kartu z peňaženky. Nebudeš tak bezhlavo míňať prikladaním k terminálom. Vyber si radšej hotovosť a vymedz si obdobie, na ktoré ti bude musieť vystačiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife