Photo by Ayo Ogunseinde on Unsplash

Je to s tebou ťažké, komplikované. Je to ako snažiť sa o niečo nereálne. Ale láka ma to. Páči sa mi byť po tvojom boku. Stáť vedľa teba, usmievať sa, a držať ťa za ruku. Nepotrebujem, aby nám to ľudia priali. Lebo viem, že neprajú. Viem, že ak by to šlo, rozdelia nás, a každého dajú na inú stranu zemegule. Ale to nevadí. Nerobím to pre nich, ale pre nás.

Pre teba.

Najmä pre teba, lebo ty si to, vďaka čomu má môj život zmysel. Ty si to, na čom mi tak záleží. Takže potrebujem len vedieť, že tebe na našom vzťahu a na mne záleží rovnako. Tak prosím, nerob veci a nehovor slová, ktoré by ma mohli prinútiť veriť v opak. Vedela som, že je to s tebou ťažké, ale vedela som aj, že to bude stáť za to. Vedela som, že si to jediné pri čom sa skutočne cítim nažive, to jediné, čo milujem.

 

To však neznamená, že tu budem navždy. Áno, rada by som. Ale nenechám so sebou zametať. Nenechám sa využívať, podceňovať, klamať alebo podvádzať. Ak si nie si istý tým, čo cítiš ku mne, povedz mi to. Pokiaľ do mňa už nebudeš zamilovaný, pokojne mi to povedz. Preberieme to s pokojom a láskou. Uvidíme, čo sa s tým dá spraviť, a čo nie. Prídeme na riešenie, a ak nie, pôjdeme od seba, pretože takto veci v živote fungujú. Nemusíme si zbytočne navzájom veci a vzťahy komplikovať. Budeme sa podporovať, vzájomne spoliehať jeden na druhého, no a hlavne, nedovolíme, aby sa medzi nás vtesnala nenávisť  a intrigy iných ľudí. Ak sa raz rozídeme, nevadí. Lebo príbeh o nás, bude písaný láskou, dobrodružstvom a zamilovanosťou. Bez ohľadu na to, ako skončí.

Medzi prvým ahoj a posledným zbohom bude veľa lásky. Tak si to pamätaj.

Len sa neboj všetkého, čo ti život po mojom boku ponúka. Iba z toho dôvodu, že okolie si to nepraje. Nedaj na reči iných iba preto, že podľa ich merítka sa k sebe nehodíme. Čo môžu oni o nás vedieť? Azda oni cítia a milujú za nás? To ťažko. Nedaj sa zraziť pre pár neprajných rečí závistlivcov z okolia. Ešte sám netušíš, aký veľkolepý príbeh lásky môže z toho vzniknúť.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating