unsplash.com

Nikdy si nebol chalan vystrihnutý z módneho časopisu. Neobliekal si sa podľa najnovších trendov. Nemal si tváričku Davida Beckhama ani Johnyho Deppa. V garáži si neparkoval nadupané Ferrari a tvoji rodičia neboli prínosom peňazí.  Bol si obyčajný chalan, do ktorého som sa zamilovala.

unsplash.com

Keď som ťa prvýkrát predstavila svojim rodičom, boli milo prekvapení a možno trochu zaskočení. Čakali niekoho iného, no dali ti šancu. Áno získal si ich pozornosť svojou šikovnosťou a tvojimi záľubami. Nebol si ten typický chalan ako tá väčšina, ktorá žila na tomto svete. Mal si v sebe niečo zvláštne, zvláštne dobré, niečo pokorné a úctivé.

Keď som ťa predstavila kamarátkam zostali v šoku, pretože si nebol princ na bielom BMW-čku. Z každej strany som počúvala otázky typu, prečo som vlastne s tebou a čo sa mi na tebe páči. Mnohokrát ma odhovárali od vzťahu s tebou a nepriali nám to.

unsplash.com

Prešlo niekoľko rokov a náš vzťah začal byť pre mnohých samozrejmosťou. Začali sa vytvárať nové názory, prečo to práve nám dvom nebude fungovať. Z každej strany sa na nás rútili otázky.

Myslíš si, že on je ten pravý?

Nechceš to radšej ukončiť? 

Ľudia nás priviedli do štádia, keď sme už aj my začali premýšľať nad týmito otázkami. Pýtali sme sa samých seba či má toto celé nejaký význam. Či bude budúcnosť taká, akú by sme ju naozaj chceli.

Nikdy som sa nezapodievala názormi iných, no trápili ma. Záležalo mi na tebe, no aj na mojej rodine, priateľoch či známych. Museli sme utekať ďaleko, ďaleko od všetkých, aby sme mohli byť spolu. Chodili sme na miesta, kde sme mohli byť čo najďalej od spoločnosti. Snažili sme sa zabudnúť a neriešiť to čo si mysleli druhí. Boli to predsa iba hlúpe slová vyslovené inou osobou.

No tie hlúpe slová nás prinútili premýšľať ešte viac. Začali sme pochybovať o skvelej budúcnosti. Už to nebolo to čo predtým. Ľudia nás zmenili a priviedli až na koniec. Priviedli nás sem, aby sa náš príbeh skončil. Ukázali nám, ako to má byť a ako naopak nie. My sme mali svoj svet a svoje pravidlá, ktoré boli obklopené obrovskou bublinou, do ktorej nám preniklo veľa zlých ľudí.

unsplash.com

Keď prišiel posledný deň, ľútosť som neskrývala. Ďakovala som za chvíle s tebou, ale aj bez teba. Naša rodina, priatelia, blízky, títo ľudia nás rozdelili. Ďakujem im, pretože ty si mi ukázal lásku, ktorú mi pred tebou nikto nedokázal dať. Naučil si ma ako byť sama sebou a ako neriešiť iných.

Ďakujem tebe a ďakujem aj vám.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating