pexels.com

Plakala si, keď ti tvoj veľký brat zbúral hrad z piesku. Hodila si po ňom lopatku a v tej chvíli sa ti uľavilo. Potom plakal on, lebo rodičia mu dali „vyžrať“, že robí zle svojej malej sestričke. Zabudla si na zbúraný hrad. Postrapatila si mu vlasy a dala mu svoj posledný cukrík, len aby si utrel slzy a usmial sa.

brother-and-sister zdroj: pinterest.com

Na strednej sa tvoja najlepšia kamarátka zaľúbi do „toho pravého“. Háčik je v tom, že dotyčný má oči len pre teba. Vieš, čo bude nasledovať. Si korunovaná titulom najhoršej kamarátky a tá, ktorá ti predtým pomáhala vyberať lak na nechty sa tvári, že v škole nedýchate rovnaký vzduch. Až keď jej donesieš domáce úlohy, keď ona doma leží zlomená chrípkou, až vtedy je kamarátstvo obnovené.

mother-and-daughter zdroj: pinterest.com

Tešila si sa na plánovanú víkendovú chatu. Z balenia kufra ťa však vyruší výmena názorov tvojich  rodičov a pri obliehaní obývačky zistíš, že po hádke s otcom mama rezignovane plače. Ideš späť do izby, vybalíš kufor a vrátiš sa k mame. Utrieš jej slzy a otvoríš čokoládu.

Zamilovala si sa až po končeky vlasov (nie len po uši) a prežila najkrajšie obdobie svojho života. Plnila si každé jedno prianie od A po Z pre iskry v očiach svojej polovičky. Kým si po rokoch nezistila, že tvoje priania sa za celý ten čas na rad nedostali.

 

V podstate si spokojná. Ale stačí to? Prečo sa uspokojiť s „vyzeráš spokojne“, keď môžeš byť skutočne šťastná? Jediné, čo musíš urobiť, je prestať myslieť len na druhých. Uvedom si, že s ľuďmi žiješ, ale nežiješ z nich. Každý si je strojcom svojho šťastia. Fráza už otrepaná a trápna, ale pravdivá. Nikto za teba nebude žiť tvoj život. Nikto sa nebude trápiť za teba. Nikto za teba tvoje problémy nevyrieši. Môžeš si nechať poradiť, ale rozhodnutia sú na tebe.

strong-woman zdroj: pexels.com

strong-woman1 zdroj: pexels.com

Spomaľ. Dýchaj zhlboka. A začni spoznávať samu seba. Spomeň si na svoje koníčky, spomeň si na veci, ktoré ti robili radosť pred tým, ako si začala dospievať. Možno si teraz o niečo staršia a skúsenejšia, ale existuje niečo, čo sa vo svojej podstate nemení. Tvoje detské ja.

Ako deti sme presne vedeli, ktorá hračka nám urobí radosť, ktoré aktivity nás robia šťastnými. Možno teraz už nie si dieťaťom, ale nezabudni byť človekom, ktorý sa vyzná sám v sebe. Že más pocit, že sa už nevyznáš? Je najvyšší čas zmeniť to.

Milovala si niekedy? Áno, dať niekomu pocit, že je výnimočný, je najviac. A to nie len v partnerskom vzťahu. Zamerala si na šťastie ľudí, ktorých miluješ. Chceš však už byť skutočne šťastná aj ty? Začni byť trochu sebeckejšia a skús opäť robiť radosť sama sebe.

Nauč sa milovať samu seba! Nauč sa opäť samu seba poznať!       

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating