miesta na Slovensku

Romantické chvíľky strávené s priateľom sú najviac, čo si môžeš od života priať. Utužujete si tak svoj vzťah a vytvárate si ďalšie nádherné spomienky, ktoré a zapíšu do vašich pamätí. Možno by si to nepovedala, ale buduje sa tak aj vzťah. A práve preto by ste s frajerom mali navštíviť romantické miesta na Slovensku ešte skôr, ako príde jeseň, pretože potom to už také krásne nebude. Stihli ste ich? 

Slovensko je nádherná krajina. A tvrdia to aj zahraniční turisti. Možno ty by si svojho priateľa zobrala skôr do Talianska, Paríža či Holandska, no krásne romantické chvíľky si môžete užiť aj v našej krásnej domovine. A veru, že sa nudiť nebudete. Toto sú miesta na Slovensku, ktoré s priateľom musíte navštíviť skôr, ako bude jeseň.

Mesto lásky

O Banskej Štiavnici si už určite počula. Ide o takzvané mesto lásky. A vieš prečo? Pretože odtiaľ bol Andrej Sládkovič, ktorý pre svoju nenaplnenú lásku Marínu napísal dlhú a známu báseň. Ona mu však city nemohla opätovať. Ale to všetko už určite vieš zo školy.

Okrem Banky lásky alebo teda domu Andreja Sládkoviča sa v Banskej Štiavnici nachádzajú aj ďalšie romantické miesta. S priateľom sa môžete ísť pozrieť na kalváriu, z ktorej budete mať úžasný výhľad a o to viac, keď si tam pôjdete užiť západ slnka.

S frajerom sa môžete túlať aj historickými uličkami, posedieť v malebnej kaviarni či sa prejsť k nádherným jazerám. Preskúmať môžete aj štiavnické vrchy, odkiaľ si určite odnesiete kopec zamilovaných fotiek.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Banská Štiavnica (@zazi_stiavnicu)

Hrady a zámky

Ani by si možno nepovedala, že hrady a zámky vedia byť romantické. Čo ale povieš na taký Bojnický zámok? Prechádza v jeho záhradách vás určite donúti zamilovať sa do seba ešte raz. Je tam nádherné prostredie, vďaka ktorému sa budete cítiť ako princ a princezná z rozprávky. A v lete je to ešte o to viac krajšie.

Nádherné záhrady pokrýva zeleň a rozkvitnuté stromy krásnu scenériu dopĺňajú. Hoci na jeseň je príroda farebná, Bojnický zámok si v plnej svojej kráse nevychutnáte tak, ako v lete.

V každej časti Slovenska ale nájdete rôzne kaštiele a práve tie vedia byť najviac romantické. Čo povieš napríklad na taký Betliar, Bernolákovo, Oponice či Markušovce? Na takýchto miestach sa dokonca konajú aj svadby. Ihneď sa tam s partnerom bežte pozrieť a zaručene neoľutujete.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie