cestovateľský denník na rok 2023

Bolo tvojím predsavzatím tento rok viac cestovať? Chceš spoznať veľa miest a už si aj premýšľala nad niekoľkými možnosťami, no nie si si tým istá? My ti teraz prinášame taký cestovateľský denník, v ktorom ti poradíme, na ktoré miesta v roku 2023 nesmieš zabudnúť.

Letná dovolenka

V súčasnosti je to s financiami dosť ťažké. Nielen, že potraviny zdražujú. Horšie na tom je aj cestovný ruch, pretože ľudia sa teraz snažia šetriť. Možno si si ale všimla, že sme ti nedávno spísali zoznam najlacnejších miest, kde by si mala absolvovať dovolenku aspoň raz za život.

Staré dobré Chorvátsko, ktoré je obľúbenou destináciou Slovákov, je na letnú dovolenku ako stvorené. Nie je to ďaleko a ani veľmi drahé. Môže si ho dovoliť väčšina Slovákov, ktorí túžia po dovolenke pri mori a možno neobľubujú lietanie. Dostaneš sa tam totiž aj autom. Podobne na tom je aj druhá najlacnejšia krajina – Bulharsko.

cestovateľský denník
zdroj: Instagram/cyprus

Aj Cyprus, Turecko či portugalské Algarve sa v lete oplatí. Krásne pláže v španielskom južnom regióne Costa del Sol prináša lacnú a krásnu dovolenku. Neoľutuješ ani v prípade, keď sa rozhodneš pre Maltu. Aj teraz dokonca nájdeš lacné letenky na leto, ktoré určite nezruinujú tvoj rozpočet.

Teplo aj v zime

Prednedávnom sme tiež spísali zoznam dvanástich miest, na každý mesiac jedno. Ak neznášaš zimu, môžeš sa tak inšpirovať teplými krajinami, do ktorých sa oplatí vybrať aj teraz. Ešte pár týždňov totiž u nás bude chladno.

Na január sú vhodné rozprávkové Maledivy s tyrkysovými morami a bielymi plážami. Vo februári sa oplatí ísť do ázijského Ománu a v marci sa môžeš opáliť na Bali, kde v najbližších týždňoch bude až 29 stupňov.

cestovateľský denník na rok 2023
zdroj: Instagram/na.maledivy

V ďalšom zimnom mesiaci – v októbri sa vyber do Turecka, v novembri do Thajska, kde je tiež vtedy až 30 stupňov. A ak sa nebojíš veľkých pavúkov, hadov a netopierov, choď sa pozrieť do nádhernej Austrálie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie