napoleonfour.com

Aj ty poznáš tento pocit každý deň? Prekvapivo sa stretávam deň za dňom s novými ľuďmi a s novými situáciami, ktoré ma niečo naučia a to mení moju celú osobnosť.

Rozmýšľam nad všetkým, čo okolo seba počujem. Vždy, keď niekto niečo povie, zamyslím sa a cítim, že mi to niečo nové dalo do života. Je to zaujímavý faktor a ani ja sama neviem ako určité veci spolu súvisia.

Keď som napríklad začala chodiť do školy, každý deň som túžila po niečom inom. Stále som sa prirovnávala k ostatným a chcela som meniť moju osobnosť. Chcela som byť ako všetci, len nie tým, kým som. Pokračovalo to aj mojou prácou. Vždy, keď som niekoho nového spoznala, chcela som mať niečo, čo má tá osoba. Možno je to smiešne, ale keď sa nad tým zamyslíš, pociťuješ to rovnako.

Nevravme si, že si nikdy nerozmýšľala nad tým, ako by si sa cítila v koži inej osoby. Je to normálna vec, nad ktorou rozmýšľa asi každý z nás. Keď to prirovnáme k situácií, ktorú pozná každé malé dievča, tak to bolo presne to obdobie. Mali sme svoj idol, či to bola speváčka, modelka alebo herečka a ako malé dievčatá sme chceli byť ňou. Myslím, že sa to nejako transportovalo do našich životov aj v dospelosti.

tumblr_oetfkjQgOJ1qgtg29o1_1280 napoleonfour.com

Nemyslím si, že to znamená, že nie sme spokojné s našimi životami, alebo s našimi potrebami. Proste sme ľudské bytosti, ktoré radi skúmajú a spoznávajú. Preto sa toto všetko deje.

Pracujem v sfére, kde sa stretávam s rôznymi ľuďmi a to ma veľa naučilo. Najhoršie je, keď sa stretnem s človekom, ktorý niekoho stratí a tým sa mením aj ja. Naučí ma to a taktiež aj utvrdí v tom, že si mám vážiť všetko, čo okolo seba mám. Keď sa stretnem s kamarátkou, ktorá je tak strašne nezávislá a je jej všetko jedno, uvedomím si, že by som sa mala nad sebou zamyslieť. Keď sa stretnem so ženou, ktorá bola podvedená, uvedomím si, že by som mala niečo zmeniť, aby ma takéto nepríjemné situácie obchádzali. Ak na ulici stretnem bezdomovca, poviem si, aké to musí mať ťažké, žiť bez domova. Vtedy si uvedomím, že musím do svojej práce dať, čo najviac úsilia, aby som sa do takejto situácie nedostala.

pexels-photo-24156 pexels.com

Toto všetko sa deje, ak sa stretneš s danými ľuďmi a ak si na tieto riadky spomenieš, tak predpokladám, že to spoznáš aj na sebe.

Ďalším faktorom, kedy sa s niečím takýmto môžeme stretnúť sú rôzne filmy, relácie, hudobné klipy, či sociálne siete. Proste je to dané naším vedomím. Dobré to poznám pri rôznych seriáloch, alebo filmoch, ktoré sledujem. Vždy mi to niečo nové prinesie. Moji priatelia mi dokonca vravia, že sa niekedy chovám alebo urobím vec, ktorú som si vsugerovala od nejakej predstaviteľky. Ale ja si vravím prečo nie!?

Veď keď chodíme do školy, učitelia nás neučia, ako sa máme v daných momentoch správať. Neučia nás to, čo nás môže zastihnúť, prekvapiť, sklamať a ako sa z toho dostaneme a ako sa s tým vysporiadame. Možno aj tebe už zopárkrát pomohla nejaká pieseň, alebo len obyčajný hudobný klip k tomu, aby si nejakej situácii pomohla. Nikdy to nemôžeš vedieť a nikdy vedieť ani nebudeš. Proste každé stretnutie nám dáva niečo nové do života a každým okamžikom sa meníme. A preto sme každý deň niekým iným.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife