Priznám sa zbožňujem sladké. Cukor je moja droga. Kto by to nepoznal, kávička a k tomu nejaký ten zákusok, alebo keksík? Aj po niekoľkých neúspešných pokusoch vyradiť cukor z môjho jedálnička som sa rozhodla, že ho aspoň nahradím medom. Jasné, vzdať sa úplne cukru je nemožné, pretože skoro každá potravina ho obsahuje, ale med mi príde ako skvelá alternatíva sladidla do jedál namiesto cukru.

A prečo med?

Pretože med je označovaný ako tekuté zlato, elixír života, alebo hojivý zázrak. V minulosti bol používaný po celom svete ako dôležitý prvok tradičných  liekov, ako aj v modernej medicíne na hojenie rán.

Med je zdrojom vitamínov a minerálov ako je vitamín C a železo, má antibakteriálne a protiplesňové účinky, posilňuje imunitný systém, používa sa pri prechladnutiach, pôsobí ako prevencia proti ochoreniam srdca a rakoviny, podporuje trávenie, pomáha hojiť rany, zmierňuje migrény, lieči popáleniny, taktiež v kombinácii s mliekom pomáha udržiavať pleť krásnu a hladkú, je súčasťou okrasných kúr na pleť a vlasy a to je len časť zázračných účinkov medu.

Ja som si med začala pridávať do ovsených vločiek, do čaju a káva s medom mi chutí oveľa viac, ako s niekoľkými lyžicami cukru. Keď nemôžem zaspať, mlieko s lyžičkou medu je skvelým uspávacím prostriedkom.

Med používam aj ako prísadu do pleťových masiek, alebo masiek na vlasy a takisto keď  mám popraskané pery, stačí ak si med nanesiem na pery a nechám pôsobiť a sú okamžite jemné.

Pre mňa je med malý zázrak. Zachránil ma nielen pri nachladení, ale aj keď sa mi v nevhodnej chvíli objavila nejaká vyrážka. Med je mojou každodennou súčasťou i keď občas podľahnem aj pokušeniu dať  si sladké.

Ak som ťa o zázračných účinkoch medu veľmi nepresvedčila, vyskúšaj si jeho účinky na vlastnej koži a uvidíš, že sa to odrazí na tvojom zdraví a na kráse.

Ešte jedno príslovie na záver: “Ak sa chceš dožiť vysokého veku, jedz med a pi mlieko”.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness