instagram.com/yeswe_travel

Nehľadaj chybu iba v ostatných a pozri sa aj na seba. Zaručene nie si dokonalá, a preto máš nárok na isté chyby. Ak sa okolo teba vyskytuje množstvo drám a negatívnych udalostí, môžeš si ich vytvárať sama. Porátl HackSpirit, Bustle a The List uviedli znaky, podľa ktorých si toxickou osobou.

Si ako kliešť

Každý z nás potrebuje tráviť čas so svojimi najbližšími ľuďmi. Rozprávať sa o všetkých trápeniach alebo si vytvárať ďalšie spoločné spomienky. To však neznamená, že by sa ti mali venovať 24/7. Aj oni majú nárok na vlastné životy, či iných priateľov. Preto, ak sa u teba prejavuje majetnícke správanie, mala by si spozornieť. Je to znakom toxického správania.

Klebety a drámy

Ideš von s kamarátkou len kvôli tomu, aby si jej povedala najnovšiu klebetu, ktorá sa ti dostala do uší? Ledva riešite vlastné životy, ale o tých cudzích viete takmer všetko. Ohováranie a zámerné rozširovanie intríg patrí medzi charakteristické vlastnosti toxického človeka. Ak ti to je dôverne známe, skús zmeniť slovník a tému. Nie každý chce počúvať bulvárne plátky.

Obviňuješ druhých zo svojho nešťastia

Pre toxického človeka je ťažké prevziať zodpovednosť za svoje činy. Zažila si niečo zlé v láske, práci, či v škole? Zrejme zvaľuješ vinu na kohokoľvek, len nie na seba. Uvedom si jednu vec – si človek, ktorý vôbec nie je dokonalý, a preto je prirodzené, že robíš chyby. Nebuď toxická pre svoje okolie a vlastný život. Ak sa nepoučíš z týchto prešľapov, bude sa to diať dookola.

Vyhľadávaš intrigy

Zrejme už každý z nás zažil v živote ťažké časy, s ktorými sa trebalo popasovať. Vtedy potrebuje človek jediné – oporu svojich najbližších. To však neznamená, že teraz by si mala za nimi utekať s každým menším problémom a sťažovať sa im celé hodiny. Možno si nevedomky uvedomuješ, že práve vďaka tejto dráme získavaš potrebné množstvo pozornosti, ale nie je to správne. Radšej by si sa mala sústrediť na krajšie stránky života a byť menej toxickým človekom.

Tvrdo si presadzuješ vlastný názor

V živote stretneš mnoho ľudí s rozdielnym pohľadom na danú vec. To vôbec nie je zlé. Práve naopak – veľmi obohacujúce. Z toho dôvodu by si nemala presadzovať za každú cenu svoj názor. Neskáč niekomu nasilu do reči. Je to nielen neslušné, ale predovšetkým tú osobu ani trocha nerešpektuješ. Prijmi fakt, že aj ostatní ti vedia poskytnúť vhodné informácie, hoci sú odlišné od tvojich slov.

Zdroj: HackSpirit, Bustle a The List

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife