Unsplash/Loren Cutler, Caleb George

Uprednostňuješ kávu alebo čaj? Je jasné, že existuje minimum ľudí, ktorí si vyberajú len jeden z týchto dvoch nápojov. Väčšina z nás pije obidva, no k jednému z nich sa prikláňa o čosi viac. Vedela si o tom, že to podľa portálu Bright Side dokáže čo to prezradiť aj o tvojej osobnosti? 

Aj ty máš svoj obľúbený hrnček, z ktorého si rada vychutnávaš svoju kávu alebo čaj? A keď ti ich niekto urobí do iného hrnčeka, zrazu chutia inak a už nemáš poriadne chuť to dopiť. Táto vec spája obidve skupiny milovníkov.

Čo však máme odlišné?

1. Extroverti majú radi kávu, pretože im pomáha pri pracovnom výkone. Introvertom sa darí lepšie bez kofeínu, keď sa môžu na všetko plne sústrediť.

2. Mačka alebo pes? Väčšina milovníkov mačiek uprednostňuje skôr pitie čaju. Naopak, psíčkari si vychutnajú radšej chuť kávy.

3. Kávičkári sú ochotní viac riskovať a nerobí im problém sa spontánne rozhodnúť. Majú radi napríklad aj extrémne športy, zatiaľ čo milovníci čaju majú radšej pohodu a uvoľnenú atmosféru.

4. Kávičkári sú častejšie v strese, pretože majú pocit, že nič nestíhajú. Aj napriek tomu menej často podľahnú depresii. Pocity depresie sú typické skôr pre milovníkov čaju.

5. Ľudia, ktorí pijú skôr čaj, majú lepší spánok. Je to úplne normálne, pretože prijmú počas dňa menej kofeínu a večer nemajú taký problém zaspať. Ak si kávičkári doprajú ešte večer poslednú šálku čaju, môže im trvať dlhšie zaspať.

6. Čo si myslíš, kto skôr sladí? Odpoveďou sú tí, ktorí pijú čaj. Už od detstva sme zvyknutí na sladkú chuť ovocného čaju s medom a ťažko sa jej vzdávame aj v dospelosti. Kávičkári si radšej vychutnajú skutočnú chuť kávy.

7. Ľudia, ktorí pijú čaj, sú viac kreatívni a nechávajú prúdiť svoje myšlienky a nápady. Kávičkári majú radšej, ak na konkrétny problém vedia nájsť efektívne riešenie.

Ako si na tom ty? Ak si milovníčkou kávy, vyskúšaj sa otestovať v našom kvíze o káve, ktorý nezvládne len tak hocikto.

Zdroj: brightside.me

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife