Ak aj ty patríš k šťavomilom, tento článok je pre teba ako uliaty. Dozvieš sa, aké vlastnosti by mala mať naozaj poriadna ovocná šťava a dáme ti tip, ktorú značku sa fakt oplatí piť.

 

  1. Všímaj si ovocie

To si nečakal, že? Autentická šťava sa lisuje z vyberaného ovocia. Rovnako ako pri víne je rozdiel medzi Cabernet Sauvignon a Pinot Noir, alebo francúzskym a austrálskym vínom, tak aj pri šťavách môžu byť rozdiely obrovské. Základný rozdiel je v ovocí. Všímaj si chuť a zisti, kto používa výberové ovocie.citrussaladvv14smallfoto: pinterest

  1. Je lisovaná za studena?

Keď si odšťavuješ pomarančovú šťavu doma, varíš kvôli tomu pomaranče? Alebo ich žehlíš? Okrem toho, že by to vyzeralo divne, stratil by si vitamíny, enzýmy a minerály z ovocia. Lisovanie za studena (alebo cold pressed) sa zo všetkých postupov najviac podobá domácemu odšťavovaniu. Využíva sa obrovská sila lisu, nič viac. Vďaka tomu živiny ostanú tam, kde majú – v šťave. Hľadaj šťavy cold pressed.

 

  1. Nepodceňuj obal

Tieto vlastnosti nemusíš browsovať na mobilnom nete pred každým regálom so šťavami, stačí si poriadne pozrieť obal. Značka, ktorá si dá prácu s tým, aby ti ponúkla skutočnú kvalitu, sa s tým určite rada podelí na obale.

 

  1. Dobrá šťava potrebuje chlad

Aby to dobré zo šťavy vo fľaši prežilo, potrebuje byť v chlade! Dobrú šťavu preto hľadaj v chladničke. Takisto sa pozri na etiketu, malo by byť na nej napísané, či potrebuje chlad.

Aj teba prepadla po tomto článku chuť na ozajstnú ovocnú šťavu? Máme pre teba tip – všetky vymenované vlastnosti nájdeš v šťavách a smoothies Limeñita.

A navyše, ak sa teraz zapojíš do jednoduchej súťaže, môžeš mať odšťavené ovocie na celý rok zadarmo.vfoto: limenita.com

cover foto: pinterest.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness