Photo by Phi Phi on Unsplash

Teplejšie dni znamenajú, že sa naša pokožka čoraz viac bude odhaľovať. A s tým prichádza aj večná ženská dilema – ako sa zbaviť nežiadúcich chĺpkov a udržať si hladké časti tela. Ak ťa nebaví pravidelne brať do rúk žiletku, zrejme sa rozhodneš pre inú možnosť. Aj keď je epilácia efektívnejšia, býva však viac bolestivá.

Kožu si poriadne priprav

Niekoľko dní pred tým, ako sa rozhodneš vziať do ruky epilátor, by si mala pokožku tela pripraviť na tento zásah. Ideálne je použiť kvalitný pílingový produkt, vďaka ktorému sa zbavíš odumretých kožných buniek a taktiež vďaka nemu vytiahneš spod vrchnej časti zarastené chĺpky, ktoré by sa po epilácii mohli ľahko zapáliť. Taktiež sa uvoľnia póry, z ktorých chĺpok vyrastá a tak pôjde von ľahšie.

Chĺpky si ohoľ 2-3 dni pred epiláciou

Ak si nohy pár dní pred epiláciou oholíš klasickou žiletkou, eliminuješ počet chĺpkov, ktoré sa budú vytrhávať. Menšia bolesť to bude aj vďaka faktu, že kratšie chĺpky bolia pri vytrhávaní menej ako tie dlhšie.

Teplá voda

Horúca para a voda otvárajú póry a zmäkčujú chĺpky. Ak si vyskúšaš epiláciu bez sprchy a potom po teplej sprche, hneď uvidíš rozdiel vo vnímaní bolesti. Ideálne je, ak si zaobstaráš vodeodolný epilátor a túto činnosť budeš vykonávať priamo pri kúpaní.

Zabudni na to počas svojich dní

Vzhľadom na vysoké hladiny hormónov má ženské telo vyššiu citlivosť bezprostredne pred a počas menštruácie, a preto je aj epilácia v tomto čase oveľa viac bolestivá. Najlepší čas na epilovanie je preto minimálne 3 dni po tom. Vďaka tomu sa vyhneš aj možnému krvácaniu z raniek.

Na citlivé miesta použi krémy

Ak si odstraňuješ chĺpky aj z citlivých miest, ako je napríklad časť nad hornou perou, nepoužívaj takéto drastické prostriedky. V drogérii nájdeš depilačné krémy, ktoré stačí naniesť na potrebné miesto, počkať odporúčaný počet minút a jednoducho zotrieť. Takto sa môžeš zbaviť aj chĺpkov na nohách, no nebude to tak efektívne, ako keď ich vytrhneš aj s korienkami.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty