Photo by Ryan Jacobson on Unsplash

Láska nás vie naplniť šťastím, ale aj poškodiť naše srdce tak, že dlhodobo nebude nikomu veriť. Jedna zlá skúsenosť so vzťahom, ex, ktorý ti to srdce zlomil, a ty sa už uzatváraš do seba, aby ťa znova niekto nemohol raniť. Na láske je však krásne to, že ona tie rany dokáže zahojiť.

Aj keď to bolí, už to tak v živote chodí. Do tvojho života vstúpi niekto, komu dáš celé telo i dušu, no on ti po nich pošliape a dá ti zbohom. A ty už viac nikomu neveríš. Keď sa schyľuje k tomu, že o tvoje srdce bojuje niekto iný, radšej cúvneš, pretože strach ti nedovolí (a nechce) zažiť znova ten pocit.

No chceš kvôli tomu strachu, kvôli človeku, ktorý ti ho spôsobil, prísť o všetko to krásne? Už nikdy nezažiješ pocit spokojnosti a viery v šťastný koniec, kvôli človeku, ktorý si ťa nezaslúži? Ktorý ti ublížil? Necháš ho ovplyvňovať tvoj život, aj keď do neho nepatrí?

Všetci tvoji ex ti dali v živote lekciu. Niečo ťa naučili. Posunuli vpred ako človeka skúsenejšieho. Človeka, ktorý vie, čo od vzťahu očakáva, a čomu sa radšej ihneď vyhne. Vezmi si od nich to najlepšie, čo ti mohli ponúknuť, zlé spomienky zamkni v mysli, a kráčaj ďalej. Neodpisuj hneď niekoho, iba preto, že ten minulý to pokazil.

Nikdy nevieš, kedy toho pravého stretneš. Ak však budeš stále nevyrovnaná s bývalým vzťahom, nič nové a pekné ti do života nepríde. Sama si tomu bude brániť. To, že jeden chlap bol zlý, neznamená, že sú takí všetci. Raz príde jeden, ktorý ti dokáže zlomené srdce znova naplniť láskou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating