instagram/couplegoals

O tom, ako sa prejavuje skutočná láska, si už zrejme čítala. Poďme sa ale na vec pozrieť z iného konca. Niekedy sme totiž vo vzťahu s partnerom, ktorého milujeme a tak prehliadame určité znaky toxického vzťahu. Nedochádza nám, že ak by nás miloval rovnako, tie veci by nerobil. Na čo by si si mala dať pozor?

Nezáujem o tvoj názor

Slovo kompromis mu nič nehovorí, väčšinou sa prikloníš k tomu, čo chce on. Ak sa k niečomu vyjadríš, berie to na ľahkú váhu, dokonca je schopný vysmiať ťa za tvoj uhol pohľadu. A tak sa občas cítiš pri ňom ako taká hlupaňa.

Možno si hovoríš, že na tom nič nie je, veď inak je to super človek, no práve toto je jeden zo spôsobov, ako dokazuje, že ťa nerešpektuje. A keď si niekoho nevážiš, ako ho môžeš naozaj milovať? Pamätaj, že vo vzťahu sú vždy dvaja a preto máte v ňom mať aj rovnaké „postavenie“.

Zhadzovanie pred známymi

Veľa sa o človeku dozvieš z toho, ako sa správa v spoločnosti. Preto si všímaj jeho postoj k tebe, keď ste v kruhu rodiny alebo priateľov. Správa sa k tebe úplne inak? Zdá sa ti, že ťa ignoruje? Robí si pred nimi z teba žarty, ktoré ťa naozaj urážajú?

Ak ťa má naozaj rád, potom sa jeho správanie nijak nelíši od toho, ako to je medzi vami, keď ste iba dvaja. A na žiadne výhovorky, že to tak „nemyslel“ mu nenaleť. Občasná trápna situácia sa stať môže, no ak sa s ním večne cítiš medzi ľuďmi nepríjemne, láska to nezachráni. Alebo s ním chceš do konca života sedieť iba doma?

Nekonečné ospravedlnenia

Za zmienku stojí aj nekonečný kolotoč chýb a ospravedlnení. Hádky stále o tom isto, vždy rovnaké prešľapy a potom sľuby, že už to viac nespraví, len mu odpusť, daj druhú šancu. Počítala si už niekedy, koľko ich bolo? On nevymaže sklamania tým, že ti zaslepí oči a chvíľu sa bude správať ako dokonalý partner, keď po čase znova spraví ten istý prešľap.

Stoja všetky tie ostatné veci s ním za to, aby si bola v tomto jednom kole?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating