unsplash,com

Nachádzaš sa v situácii, ktorá ťa viac neuspokojuje, nerobí šťastnou a nenapĺňa. Ja viem, že a snažíš celé to zachrániť, že skúšaš rôzne možnosti, prehodnocuješ, premýšľaš a nedokážeš sa sústrediť na nič iné. No musíš vedieť, že sú chvíle, kedy ti neostáva iné len odísť. A nemusíš to vôbec pokladať za tvoju osobnú prehru. Máš dovolené odísť:

  • Pokiaľ si sa ocitla v priateľstve, ktoré ťa viac vyčerpáva ako povzbudzuje, ktoré ti viac káže, ako dovoľuje rásť, vtedy musíš vedieť povedať dosť a odísť od ľudí, ktorí ťa nerešpektujú takú, aká si. Máš dovolené vybrať si tých správnych ľudí, ktorí dodajú tvojmu životu tú správnu energiu.
  • Pokiaľ každé ráno vstávaš do práce s nechuťou, aj keď je skutočne dobre platená a ostatní ti ju možno závidia. Mala by si vedieť, že je možné nájsť si prácu, do ktorej sa budeš tešiť a budeš si v nej vedieť predstaviť stráviť množstvo rokov.

pexels-photo-102734-large pexels.com

  • Pokiaľ ťa váš vzťah ďalej nenapĺňa. Ak si si po čase strávenom s ním uvedomila, že to nie je človek, s ktorým by si chcela stráviť svoj život. Môžeš odísť aj keď ťa presviedča ako veľmi ťa miluje, ale ty to tak už žiaľbohu necítiš. Odíď ak si mu už dala milión šancí a on stále neurobil nič preto, aby ti vyhovel. Môžeš odísť aj keď ho ľúbiš, ale cítiš, že z jeho strany to už dávno nie je rovnaké. Niekde tam na teba čaká niekto lepší a vhodnejší.
  • Máš dovolené odísť z každej situácie, kde si nenašla samú seba. Môžeš zmeniť svoje smerovanie a odísť zo starej zachodenej cesty. Môžeš nechať odísť svoje očakávania, ktoré ti bránia prijímať život aký je. Musíš si dovoliť odpustiť. Nechať ísť svoju ľútosť a vedieť sa pozrieť do zrkadla s tým, že máš rada to čo v ňom vidíš.

 

Odísť neznamená vzdať sa. Nie je to znakom slabosti. Odchod ti pomôže začať od znova, nájsť seba a to čo ti vyhovuje. Nechať za sebou všetko zlé a otvoriť sa novým možnostiam. Nechať za sebou svoje staré ja a každým dňom zo seba robiť lepšieho človeka.

Nezabudni, že vždy máš možnosť odísť, kým nenájdeš miesto, kde budeš šťastná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife