Photo by Daria Shevtsova from Pexels

O tvojej osobnosti vie veľa povedať priestor, v ktorom tráviš najviac času. Tvoje bývanie či pracovné miesto odhalia viac, ako si myslíš. Najmä neporiadok, ktorý máš na určitom mieste. Zisti, čo to o tebe naznačuje!

Príliš veľa vecí

Zatiaľ čo niekto doma neskladuje nič „navyše“, na čo by mu zbytočne sadal prach, ty si za celý svoj život asi nevyhodila nič. Máš doma kreatívne hračky z detstva, zošity zo školy, bicykel, na ktorom si nikdy nejazdila, knihy, ktoré si nikdy nečítala, či šaty, do ktorých sa dávno nezmestíš.

Ľudia ako ty sa veľmi ťažko lúčia s vecami, ku ktorým majú istý emočný vzťah. Ide o znak konzervatívnej osobnosti – nemáš rada žiadne zmeny a preto žiadne ani nevykonávaš. Nezbavíš sa vecí, ktoré ťa kedysi robili šťastnou iba pre to, že sa bojíš, že to už viac nezažiješ. V tom horšom prípade sa z teba stáva „zberačka“, ktorá domov prinesie každú hlúposť, len aby ju mala. Možno si kedysi mala toho v živote málo a takto sa snažíš minulosť kompenzovať. To už však hraničí s psychickou poruchou.

Neporiadok na pracovnom stole

Pracovný priestor je jeden z najvyužívanejších a najzaujímavejších miest. Niekto má na svojom stole dokonalý poriadok, vyrovnané papiere, perá v stojane a počítač presne v strede. Iný zas hľadá kúsok čistého papiera pod hŕbou poznámok, a zapísať si niečo znamená nájsť vôbec pero, ktoré píše. Ak je tvoj stôl zaprášený a vlastne ani nevidno, akej farby je, svedčí to o tvojej nezrelosti. Ak však máš veci iba chaoticky umiestnené, zrejme si kreatívna osoba.

Všetky veci poschovávané v skriniach a boxoch

Na prvý pohľad sa zdá, že tvoj byt je čistý a uprataný. Pohľad do tvojich zásuviek však vraví niečo iné. Množstvo nahádzaných vecí, ktoré nemajú svoje miesto a tak sú pohodené v skrini, ktorá bola najbližšie. Tento „spôsob“ upratovania o tebe hovorí, že si veľmi dramatický človek. Ukazuješ ľuďom svoje lepšie ja, a to horšie radšej schovávaš. Je pre teba lepšie problémy schovať a tváriť sa, že neexistujú namiesto toho, aby si ich vyriešila.

Špinavá kúpeľňa

Kúpeľne sa javia ako miesto, kde si po celom dni môžeš odpočinúť a zabudnúť na svoje problémy. Horúci kúpeľ či studená sprcha majú na našu myseľ naozaj silný účinok. Ak je kúpeľňa udržiavaná, čistá, a nachádza sa v nej veľa kozmetických prípravkov, je zrejme, že sa aktívne využíva. Ak však obsahuje iba základné veci a vyzerá to tak, že čistota je v nej zanedbaná, znamená to, že majiteľ je veľmi zaneprázdnený človek. Nemá čas postarať sa o seba, a nie to ešte o bývanie. No a ak tvoja kúpeľňa vyzerá zle, no ty nepatríš k veľmi zaneprázdneným osobám, hovorí to o tebe iba jedno… si takpovediac špinďúr.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife