pexels.com

Po spokojnom živote túži každý, no nie? Dnes ti prinášam pravidlá, ktorými by si sa mala riadiť, ak chceš mať šťastný a spokojný život. 

Buď vďačná za to, čo máš (aj keď to máš len krátko alebo naopak veľmi dlho)

My ľudia máme zlý zvyk,  žiadať stále viac, viac, viac a viac. Nikdy nie sme spokojní s tým, čo sme dostali a chceli by sme vždy niečo iné alebo to, čo má niekto iný. No vedz, že máš to, čo ti bolo určené, nič menej, nič viac. Čo nemáš, to nepotrebuješ.

Neporovnávaj sa s nikým

Porovnávanie je zlodej radosti. Sama to viem, podľa seba :). Tvoja cesta je iná ako cesta druhých. Ak sa ti niekam „dvere“ neotvoria, asi nie sú pre teba. Nájdi si vlastnú cestu a zameraj sa na seba, nie na druhých.

Zmena je vec, ktorú potrebuješ neustále

Pochop a nauč sa, že zmenu potrebuješ. Neustále sa meníme, neustále sa učíme niečo nové, vyvíjame sa a formujeme naše myslenie. Naše názory sa z roka na rok môžu tiež meniť, je to potrebné, aby sme sa stali tým, čím chceme byť. Nie si iná a ani čudná, len rastieš, spoznávaš a objavuješ.

Nedrž sa v minulosti a  prestaň svoj život žiť pre niekoho iného

Choď ďalej, nemysli na to, čo sa ti stalo v minulosti. Muselo sa to stať, aby si bola tým človekom, ktorým si dnes. Môžeš byť za to vďačná, ale neži v minulosti. Tak isto ako neži svoj život pre niekoho iného, či už je to partner alebo rodina. Vieš veľmi dobre, že je tvoj život a aj oni majú svoj vlastný.

Tvoj život sa stane „majstrovským dielom“, ak sa naučíš byť v pokoji

Ver, že všetko príde a všetko odíde. Priatelia, ktorí nie sú pre teba tí praví odídu, ktorí sú úprimní zostanú. Lásku nedrž tam, kde ju necítiš a vyhľadávaj ju tam, kde ťa to ťahá. Buď v pokoji, všetko bude tak, ako má byť.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife