Známa slovenská speváčka Mária Čírová sa stala trojnásobnou mamičkou. Koncom júla im pribudol do rodiny ďalší člen – syn Ruben. Celá rodina sa teší z jeho príchodu a čo je najdôležitejšie, pôrod prebiehal v úplnom poriadku. Viac o tom informovala Mária Čírová na svojom instagramovom profile.

Ako uviedla speváčka, nikdy netúžila po veľkom prepychu. Chcela len zažiť príjemný pôrod. Tentokrát to konečne vyšlo. „Verila som, že ho prežijem už ako dvadsaťročná, ale osud to zariadil inak a po vtedy neželanom cisárskom reze sa začala pre mňa veľká cesta hľadania vnútornej sily, odvahy a odhodlania,“ opísala predchádzajúcu skúsenosť.

Počas nasledujúcich rokov hľadania a pátrania zistila, kto sú vlastne ženy a čo všetko dokážu. „O pôrode sa hovorí, ako o najradostnejšej udalosti v živote ženy. Ale aby to bola radostná udalosť, musíme sa na ňu dobre pripraviť po fyzickej aj psychickej stránke. A my to naozaj vieme dievčatá, mame to totiž v sebe!!“ vysvetlila Mária.

K pokojnému pôrodu jej pomohli bylinky, či lanové semiačka a samozrejme, výraznou oporou bol práve jej manžel. „Náš Ruben prišiel na svet po 5,5 hodinách pôrodných kontrakcii, ktoré sme spolu s mojím Maroškom prežili v pokoji, rozprávali sme sa pomedzi ne, púšťali si hudbu.. Bez akéhokoľvek zásahu, bez vyvolávania, bez epiduralky. Tak prišiel na svet náš milovaný synček a ja som bola na nohách už po 3 hodinách od jeho narodenia,“ opísala speváčka svoj bezproblémový pôrod.

Príchod Rubena na svet sprevádzalo veľké šťastie, keďže k tomu stačila jedna kontrakcia. Čo však odporúča Mária budúcim rodičkám? „Chcem budúce maminky veľmi podporiť, že sa nemusíte báť. Dôverujte svojmu telu, majte čistú myseľ a jasný cieľ pred sebou!“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.