Známa slovenská speváčka Mária Čírová sa stala trojnásobnou mamičkou. Koncom júla im pribudol do rodiny ďalší člen – syn Ruben. Celá rodina sa teší z jeho príchodu a čo je najdôležitejšie, pôrod prebiehal v úplnom poriadku. Viac o tom informovala Mária Čírová na svojom instagramovom profile.

Ako uviedla speváčka, nikdy netúžila po veľkom prepychu. Chcela len zažiť príjemný pôrod. Tentokrát to konečne vyšlo. „Verila som, že ho prežijem už ako dvadsaťročná, ale osud to zariadil inak a po vtedy neželanom cisárskom reze sa začala pre mňa veľká cesta hľadania vnútornej sily, odvahy a odhodlania,“ opísala predchádzajúcu skúsenosť.

Počas nasledujúcich rokov hľadania a pátrania zistila, kto sú vlastne ženy a čo všetko dokážu. „O pôrode sa hovorí, ako o najradostnejšej udalosti v živote ženy. Ale aby to bola radostná udalosť, musíme sa na ňu dobre pripraviť po fyzickej aj psychickej stránke. A my to naozaj vieme dievčatá, mame to totiž v sebe!!“ vysvetlila Mária.

K pokojnému pôrodu jej pomohli bylinky, či lanové semiačka a samozrejme, výraznou oporou bol práve jej manžel. „Náš Ruben prišiel na svet po 5,5 hodinách pôrodných kontrakcii, ktoré sme spolu s mojím Maroškom prežili v pokoji, rozprávali sme sa pomedzi ne, púšťali si hudbu.. Bez akéhokoľvek zásahu, bez vyvolávania, bez epiduralky. Tak prišiel na svet náš milovaný synček a ja som bola na nohách už po 3 hodinách od jeho narodenia,“ opísala speváčka svoj bezproblémový pôrod.

Príchod Rubena na svet sprevádzalo veľké šťastie, keďže k tomu stačila jedna kontrakcia. Čo však odporúča Mária budúcim rodičkám? „Chcem budúce maminky veľmi podporiť, že sa nemusíte báť. Dôverujte svojmu telu, majte čistú myseľ a jasný cieľ pred sebou!“

View this post on Instagram

Nikdy som netuzila po nadstandartnych izbach, ani po VIP porodnych boxoch, len aspon raz v zivote zazit naozaj prijemny porod. Verila som, ze ho prezijem uz ako dvadsatrocna, ale osud to zariadil inak a po vtedy nezelanom cisarskom reze sa zacala pre mna velka cesta hladania vnutornej sily, odvahy a odhodlania. Lebo len toto nas v tej “hodine dvanastej” zachrani, kedy nebojujeme len za seba ale hlavne za ten najvacsi, bezbranny poklad, ktory sa hlasi na svet a ktoremu musime pomoct.. Za tych desat rokov patrania a hladania samej seba som zistila, kto sme vlastne – my zeny a co dokazeme! O porode sa hovori ako o najradostnejsej udalosti v zivote zeny. Ale aby to bola radostna udalost, musime sa na nu dobre pripravit po fyzickej aj psychickej stranke. A my to naozaj vieme dievcata, mame to totiz v sebe!! Dokazeme si pomoct bylinkami, dokazeme sa sustredit a vedome prezit kazdu jednu bolest. Nas Ruben prisiel na svet po 5,5 hodinach porodnych kontrakcii, ktore sme spolu s mojim Maroskom prezili v pokoji, rozpravali sme sa pomedzi ne, pustali si hudbu.. Bez akehokolvek zasahu, bez vyvolavania, bez epiduralky. Tak prisiel na svet nas milovany syncek a ja som bola na nohach uz po 3 hodinach od jeho narodenia.. Neviem na kolko percent k prijemnemu priebehu porodu pomohli bylinky ostruzina malinova, alchemilka, ci lanove semiacka, ale v zavere nas Ruben s vahou 3860g a 52cm prisiel pocas jednej kontrakcie. JEDNEJ! Skoro stvorkilovy valibuk! 🙌🏻🤗🍀 Preto vas chcem buduce maminky velmi podporit, ze sa nemusite bat. Doverujte svojmu telu, majte cistu mysel a jasny ciel pred sebou! Dennodenne totiz od vas dostavam spravy s otazkou, ake to je, ci sa to da prezit, ci sa oplati “pit tie caje” a zalievat si “lanovy sliz” 🙂 . Toto je moja osobna skusenost. A je pozitivna. Je to moja cesta. Kazda si vie najst tu svoju ktora jej je prijemna. Spolu s mojim muzom si uz tyzden hovorime, ze na 28.7. nezabudneme. Nielen preto ze budeme kazdy rok oslavovat narodeniny nasho tretieho pokladu, ale hlavne ze sme spolu prezili nieco tak neuveritelne zazracne a krasne …a v absolutnej harmonii 💙 #vitajnamojejceste #vedomyporod #inspirujmesanavzajom

A post shared by MÁRIA K. ČÍROVÁ (@mariacirova) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.