instagram.com/mariacirova

Známa slovenská speváčka Mária Čírová a čoskoro trojnásobná mamička poradila fanúšikom, ako žiť svoj život naplno. V instastories uviedla, čo dokáže ľudí najviac brzdiť. Je to jednoduché. Toto je jej odkaz.

Predsudky

„Mnoho ľudí po niečom túži, ale neurobí krok vpred len kvôli tej ťarche predsudkov, čo kto na to povie…hodí sa to? Nehodí sa to?“ pýta sa Mária.

„Myslíte si, že na svete je to vymyslené tak, že iba pár „vyvolených“ môže žiť život podľa seba?“ nabádala svojich sledovateľov k reakcií.

„Človek si niekedy až neskoro uvedomí, koľko času venoval názorom iných ľudí a to ho brzdilo žiť si svoj život,“ zhodnotila Mária.

Tvrdí, že mnohým z nás chýba jedna vec: „Odvaha vsať a urobiť prvý krok. Niekoho môže brzdiť strach z neúspechu alebo nepochopenia, niekto z nás čaká na podporu svojich blízkych…rodičov, súrodencov.“

Dôležité rozhodnutie

Je pochopiteľné, že viacerí z nás majú strach, lenže týmto spôsobom nič nedosiahneme. Vždy sme jedno rozhodnutie od úplne odlišného života a táto voľba je na nás. Mária Čírová tiež nebola výnimkou a musela učiniť dôležité rozhodnutie v skorom veku.

„Ja som stála pred obrovským rozhodnutím vo svojich 19 rokoch. Ak by som tam zaváhala a neišla podľa seba, ale podľa rodiny, okolia, kamarátov…nič z toho, čo si od vás nachádzam v directe, či už je to na môj vzťah, rodinu, deti, životný štýl alebo prácu, by nebolo priatelia,“ opísala svoj život.

Keby dala na rady svojho okolia, nemala by to, čo dnes. Zobrala svoj život do vlastných rúk a v súčasnosti je vďačná za tento krok.

„Život je strašne moc krátky na to, aby sme len sledovali druhých na Instagrame. Ak sa ti na svojom živote niečo nepáči, nečakaj, nepozeraj na iných šťastie a radosti, ktoré nadobudli svojou odvahou, ako na niečo, čo ty nemôžeš mať,“ motivuje Mária.

Vytrvalosť

Podľa nej je najdôležitejšie mať odvahu a trpezlivosť. Práve to je problém u mnoho ľudí. Chceli by všetko naraz, pričom je to práve o tej ceste, ktorú musíme zdolávať. Iba tak sa naučíme niečo nové a koniec-koncov dosiahneme svoj cieľ.

„Život je vo svojej podstate veľmi jednoduchý. To len my si ho komplikujeme,“ uzavrela známa speváčka.

Ak máš aj ty svoj sen, choď si za ním. Si tvorcom vlastného šťastia a voľba je iba na tebe. Riaď sa svojím vnútorným hlasom a teš sa na cestu, ktorá ťa čaká. Postupne nájdeš samú seba. Stačí ti k tomu iba odvaha a trpezlivosť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife