pexels.com

Poznáš ten pocit, zobudíš sa a rozmýšľaš, čo asi budeš robiť. Nie len o tom, ako dnes stráviš deň, ale pozeráš aj viac dopredu. Plánuješ si stretnutia s kamarátmi, spolužiakmi, rodinou.. tešíš sa, že budeš tráviť čas so svojimi najbližšími. No v tom ti do toho niečo skočí, nemôžeš sa ďalej riadiť podľa tvojich úžasných plánov. Úplná hlúposť, nepodstatná vec, ktorá ti teraz zničila tvoje poobedie. Vieš, že už to nijako neovplyvníš a tak sa len necháš unášať prítomnosťou a snažíš sa nemyslieť na to, ako sa ti zmenili predstavy od základov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pexels-photo-104510.jpeg

zdroj: pexels.com

Ale predsa ti to aj tak nedá, stále ti v hlave blúdi myšlienka o tom, aké to mohlo byť iné, lepšie, keby to šlo podľa tvojich plánov. Takto ťa tieto myšlienky sprevádzajú pri každej neplánovanej a neočakávanej udalosti. Pri hocijakej činnosti, ktorej sa ti pritrafí nečakaná vec, doslova maličkosť, pri ktorej máš pocit, že je nepodstatná a nijako ťa nemôže ovplyvniť. Dni plynú a ty sa stále stretávaš s maličkosťami a situáciami, ktoré nie sú podľa tvojho plánovania. Postupne si uvedomuješ, ako ťa aj maličkosti posunuli na miesto, kde práve si. Ako ti aj obyčajný úsmev okoloidúceho zlepšil deň, ako si nestihla autobus, ale stretla si sa kvôli tomu práve s človekom, ktorého si bola rada, že po dlhej dobe zase vidíš.

Každá maličkosť, ktorá ťa postretla, ti zrazu zapadá do tvojej životnej skladačky a zisťuješ, že bez týchto maličkostí, by si nepoznala ľudí, na ktorých by si teraz nevedela dopustiť. Maličkosti vďaka, ktorým máš práve teraz úsmev na tvári. Veci, ktoré si si vysvetľovala tak, že ti nič nemôžu dať, ti práve naopak dávajú viac, ako si si myslela. Odrazu každá maličkosť má svoj zmysel, význam a ciel.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt pexels.com

zdroj: pexels.com

Zisťuješ, že pomaly celý život je o maličkostiach a malých radostiach, ktoré ťa napĺňajú, a umožňujú ti pocítiť náplň života. Maličkosti ti ukázali, aký je život. Aký je poskladaný z udalostí, ktoré si neočakávala a teraz im ďakuješ. Vieš, že práve nečakané situácie a rozhodnutia majú najväčší podiel na tvojom šťastí. Niečo, čo nikto nečakal a nepredvídal, že je to reálne, je teraz to, bez čoho by si si nevedela tvoj život teraz predstaviť. Maličkosti sa nás dotýkajú a odzrkadľujú sa na našich cestách životom.

 

Maličkosti ti dali základy pre pocit, že existuje niečo malé a silné. To načo si budeš dlho pamätať a načo ani nikdy nezabudneš. Maličkosti, ktoré majú silný význam a zmysel. Nečakané a predsa tak očakávané v tvojom živote.

Podstata skrytá v malých skutkoch, veciach… Prijmi maličkosti ako niečo, čo malo prísť aj keď sa ti to práve teraz nepozdáva. Nezabúdaj, stále je pred tebou budúcnosť, pri ktorej nevieš ako sa vyvinie. Neponúkne ti presný prehľadný plán. Ponúkne ti práve situácie, zážitky pri ktorých hlavnú rolu budú odohrávať maličkosti. Vyhraj sa s nimi a prispôsob ich svojej ceste..

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife