So sebavedomím sa nemusíš iba narodiť. Je to niečo, čo si môžeš sama u seba vybudovať. Každá žena by totiž mala byť zdravo sebavedomá, aby sa jej žilo ľahšie a spokojnejšie.

Ak chceš k takým patriť, potom si zapamätaj týchto 5 svätých pravidiel.

Neporovnávam sa

Nikto nie je ako ty, preto ty nemôžeš byť ako niekto iný. To, že je každá žena výnimočná, nie je žiadne klišé. Čím skôr si to uvedomíš, tým skôr sa prestaneš trápiť kvôli veciam, ktoré ti len znižujú sebaúctu.

Som vďačná

To čo máš, čo si dosiahla, a čo ťa čaká, nie je samozrejmosťou. Možno pozeráš na to, čo ti chýba, no sú tu aj také ženy, ktoré by dali všetko za to, čo máš ty. Buď vďačná za svoj život, za svoje možnosti, pretože raz o ne môžeš prísť. Pokora ťa posunie na nový level.

Nezávidím, ja doprajem

Dopraj a bude ti dopriate. Koľkokrát si to už počula? A kedy tak začneš naozaj žiť? Pozeraj sa do svojho zrkadla, nesúď, nezáviď. Nikto ťa neposunie tam, kam chceš ísť, ak to nespravíš sama. Keď sa začneš tešiť zo šťastia druhých, príde to tvoje k tebe.

Som si vedomá svojej krásy

Nič nezabíja sebavedomie viac, ako myšlienka na to, že nie si dosť dobrá či pekná. Je normálne, že by si chcela na sebe niečo zmeniť, to chce každá. No ak nevidíš na sebe aj to pekné, to, čím si výnimočná, máš problém. Začni sa vnímať z tej druhej strany, uvidíš, že nastanú veľké zmeny.

Nespolieham sa na druhých

Nedávaj svoj život či svoje rozhodnutia do rúk iných. Dokážeš všetko, čo si zaumieniš, a ak to spravíš sama, vieš, že si do toho dala 100 %. Nespoliehaj sa, že ti iní zabezpečia to, po čom túžiš. Keď si svoje ciele splníš sama, bude to neskutočný pocit hrdosti.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.