Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Milujem nás, ženské. Každá sme iná, svojská, vieme zmeniť svoju náladu za pár minút. Sme nerozhodné, neisté, potom zas chceme dobrodružstvo. Vieme i celý deň preležať v posteli s teplým čajíkom a dobrými filmami. Snažíme sa múdro vyberať chlapov, ale nie vždy nám to ide. Vieme byť i náročné, sem tam si vypiť, víno z ruky nepustíme, čítame knihy pre zrelé ženy, milujeme módu a tak ako vieme byť riadne melancholické, vieme byť aj riadne bláznivé!

Ach ženy, milujem nás. Sme krásne a jemné bytosti, s ktorými je ťažko žiť, ale ešte ťažšie je to byť bez nich. Ja stále hovorím, že sa mením. Avšak základ a hodnoty sa málokedy zmenia. „Majte ma radi takú aká som,“ hovorievam všetkým. Máš kratšie vlasy, máš príliš dlhé vlasy, moc si pribrala či schudla? Dbáš o seba trošku viac? Jáj, ty si taká namyslená! Nestaráš sa príliš o seba? Si ty ale nechutný tvor! Tak či onak, môžeš sa snažiť donekonečna, vždy sa nájde niekto, kto ti povie: Toto nie je dobré. Musíš sa v tomto zmeniť. Nevyzeráš tak dobre.

Áno, na rovinu. Sme nedokonalé tvory s množstvom chýb, omylné a niekedy až príšerne tvrdohlavé. Nehovorím, že niekto z nich nemá trocha pravdy alebo že ti chce zle. Avšak pamätaj si, že iba ty žiješ so sebou 24 hodín, s nikým iným nie si viac. Myslím, že by si preto mala byť vo svojom tele najspokojnejšia, najšťastnejšia s tvojou povahou a uvedomelá v tom, aká si a čo chceš zmeniť.tumblr_ockrcyt8kc1r3hbd2o1_500

photo: napoleonfour.com/femme

Aj tak je najdôležitejšie, aby si ty bola šťastná s tými najbližšími, aby si nebanovala rozhodnutia, aby si nepremrhala životné šance a aby si žila život ako tá správna. A hlavne svojská žena, ktorú nezaujíma, čo si tie závistlivé sliepky šepocú na hodine o tebe. Vraj najlepšia obrana je útok, ale podľa mňa je najlepšia obrana ignorácia. V podstate si môžeš robiť čo chceš, môžeš sa dať ostrihať ako len chceš, nosiť čo ťa napadne a fajčiť ako dlho len chceš. Kľudne nenáviď pondelky, pi kávu a zababuš sa do toho najjemnejšieho svetríka. Papaj koľko len chceš, kľudne buď i jemná a pritom rebelská, žúruj, čítaj si po nociach, pozeraj kvalitné filmy či komédie.

Proste buď sama sebou.

Tak nedokonalé dokonalá.

Tak krásne šťastná, že si samá sebou.

Prijmi seba samú.

large

photo: napoleonfour.com/femme

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating