unsplash.com

Viem. Častokrát sa sklameš ty aj ja. Občas na „spracovanie“ potrebuješ týždeň, mesiac alebo aj čosi dlhší čas. Ver mi, že nie si v tom sama.

Ľudia ti ublížia, ale to je v poriadku.

Každý človek je v tvojom živote buď trestom, testom alebo darom. Nemôžeš očakávať, že každá osoba bude k tebe milá. Čo by si sa potom nové naučila? Nie každý je citlivý, nie každý je ideálny a stretneš ešte veľa ľudí, ktorí sa ti budú snažiť ublížiť. Chcem, aby si to prijala. Chcem, aby si pochopila, že sa potrebuješ poučiť a naučiť.

Viem, že si sklamaná a myslela si si, že ten človek bol citlivejší a že bol úprimný. No nik nie je dokonalý a toto je vec, ktorú musíš prijať a pochopiť. Pamätaj si, že vždy máš vo svojom okolí ľudí, ktorí sú tvoji skutoční priatelia, ktorí sa zaujímajú a vážia si ťa. Tí sú tu pre teba a sú tvojím darom.

est-brigitte-bardot-jeans weheartit.com

Ak si sa v poslednej dobe sklamala v nejakom človeku, nesúď ho. Nemôžeme mať prílišné očakávania od toho druhého. Prišiel do nášho života taký, aký bol a to, že sa nehodlá kvôli tebe zmeniť je v poriadku. Buď ho prijmeš takého, aký je, alebo sa vaše cesty rozdelia. Nemôžeme mať očakávania od nikoho. Musíme prijať skutočnosť takú, aká je a rozhodnúť sa.

Viem, že často konáš emocionálne, ale to, čo som sa poslednú dobu naučila bolo, že niekedy treba naozaj zmýšľať racionálne, aby si sa v budúcnosti nesklamala ešte viac. Niekedy je treba uprednostniť rozum a povedať si, že síce máš srdce a využívaš ho naplno, teraz treba počúvnuť rozum. Ver mi, že to nikdy nebudeš ľutovať. Je jasné, že žijeme pre lásku, sme pre ňu ochotní zomrieť, ale treba si uvedomiť, že niektorí ľudia nám za to nestoja a čím skôr to prijmeme, tým lepšie pre nás.

tumblr_o9aetjXnoz1v3h4zgo1_1280 pinterest.com

Áno, ľudia ti ublížia, ale je len na tebe, čo si od toho zoberieš. Akceptuj svoje prehry či sklamanie, pretože to patrí k životu. Akceptuj, že nie každý bude chcieť zostať v tvojom živote a nie každý ti bude robiť deň krajším. Odpusť sebe, odpusť iným. Kráčaj ďalej. Uč sa od života a vezmi si lekcie, ktoré ti ponúkol.

Nezabudni: Každý v našom živote je trestom, testom alebo darom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating