unsplash.com

Pracuješ a vytrvalo sa snažíš zdolávať svoje ciele. Robíš všetko pre to, aby ti tvoje plány a sny vyšli. Naozaj, aby sa stali skutočnosťou.. Veríš si, trúfaš si na to, hovoríš si, že to dokážeš, no naraz započuješ tie toxické hlasy a slova iných ľudí ako o tebe pochybujú.

Premýšľaš a vytváraš si v hlave rôzne závery ako potlačiť tieto nepríjemné slová, ale sú ako lepidlo. Slová, ktoré sa ti nechcú vzdialiť od tvojej mysle a nechcú ti dovoliť prestať na ne myslieť. Postupne si začínaš pripúšťať ich slová. Tieto slová nemajú pravdivý význam, pravdivé budú len vtedy, ak ty im uveríš a necháš sa nimi trápiť a ovplyvňovať… Aká si nemožná v tomto smere, ako sa to k tebe vôbec nehodí a nemáš dosť prostriedkov a skúseností získať a dosiahnuť to… Vieš, že by si sa mala riadiť svojím rozumom a svojimi víziami, ale nejde ti to. Pýtaš sa prečo?

zdroj: pexels.com

Prečo sa takto nechávame ovplyvňovať ľuďmi, ich názormi a postojmi na tvoje sny. Nežijú tvoj život, nie sú tvojimi radcami. Nemajú rovnakú predstavu o šťastí ako ty, nemajú identické myšlienky ako ty. Dostanú sa ti do tvojich myšlienok, len tak hlboko, ako im to ty umožníš.   Nedovoľ, aby ťa ovplyvňovali, znižovali sebadôveru a začali v tebe vzbudzovať pochybnosti. Pretože áno, slová majú tu silu zmanipulovať myšlienky o tvojich nádherných snoch.  Prosím, nedovoľ si slová ľudí takto pripúšťať. Nemôžeš dovoliť, aby slová ostatných mali väčšiu hodnotu ako tie tvoje, ako tvoje myšlienky a tvoju vieru, že dokážeš všetko čo chceš. Si tu len ty a tvoje rozhodnutia. Tvoj čas, tvoje túžby a tvoja sila. Si silná a odhodlaná. Len si začala pochybovať, keď si počula reči druhých. Máš na to a dokážeš to.

zdroj: unsplash.com

Neprestavaj veriť sebe, ver v silu tvojich  myšlienok a tvojej odhodlanosti o tvoje túžby. Rob všetko tak, ako keby ťa nikto nevidel, rozhoduj sa celým svojím srdcom a nedovoľ si o sebe pochybovať. O tvojich rozhodnutiach a cieľoch. Ty máš život v rukách a je len na tebe, ako ho budeš vnímať a žiť, čie hlasy budeš počúvať pri rozhodovaní a plnení si snoch… Zapri sa a vydaj sa na svoju cestu so vztýčenou hlavou. S vierou, odhodlaním a vedomím si, že ty si tu podstatná a to všetko naokolo, ťa nemôže zlomiť na tvojej ceste životom. Všetko je len o tebe. Dýchaj pre svoje rozhodnutia a plány, ostatné negatívne vplyvy nechaj za sebou. Pretože ty pokračuješ ďalej silná a odhodlaná bojovať za svoje sny a život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife