Každá máme pochybnosti. Dnešný svet má na nás obrovské nároky. Máme byť neustále príťažlivé, upravené, naše ústa, nosy, postavy a nechty musia byť dokonalé. Naše nechty musia byť čisté a nalakované. Začneme o sebe pochybovať, aj keď si myslíme, že by sme mali byť so sebou spokojné. Tlak od spoločnosti je na nás vyvíjaný každý deň pri akejkoľvek činnosti a my sa snažíme byť lepšie, krásnejšie, no zabúdame na prirodzenosť.

Nenosia sa tepláky, nemôžeš prísť bez makeupu, ak nemáš prsia, či pery, plastická chirurgia to vyrieši za teba. Ak sú tvoje mihalnice príliš krátke, objednáš sa ku kozmetičke a problém je vyriešený.

Ja nehovorím o tom, že sa o seba teraz nemáš starať a že máš byť úplne prirodzená. Jasné, každá sa cítime krásne a sebavedomo v makeupe, či v pekných veciach. Každá sa chceme páčiť a preto chcem, aby si bola sama sebou. Aby si nosila to, čo sa tebe páči. Aby si sa nehanbila za svoju postavu, aby si sa neustále neporovnávala a nesnažila sa priblížiť k dokonalosti. Nehovor, že chceš vyzerať ako ona. Ona, ktorá je vraj dokonalá a perfektná. Buď sama sebou, nájdi si svoj štýl, miluj svoje telo a svoju tvár. Buď spokojná sama so sebou a prestaň sa neustále porovnávať. Si jedinečná bytosť a tvoja krása je neuveriteľná.

wall.alphacoders.com

Nijaká žena nie je krajšia, ako tá, ktorá je sama sebou. S makeupom. Bez makeupu. V sukni. V teplákoch. Doma. V spoločnosti.

Dnes už strácame zmysel pre krásu. Necháme sa ovplyvňovať bláznivými módnymi trendmi, chceme mať veľa a všetko. Spoločnosť nám diktuje, ako máme vyzerať. Spôsob, akým sa žena prezentuje je častokrát taký, akou je ona sama. No občas je to všetko nasilu a nútené. Chceme zaujať, sebaúcta ide bokom a my nakoniec ovplyvnené a zničené rozmýšľame pri večernej cigarete, kde je problém.

Kedy sa cítiš krásne? Keď sa prechádzaš po lúke plnej kvetov, vlasy ti jemne šteklia tvár a ty sa cítiš nádherne v jednoduchých, pohodlných šatách? Alebo keď si s ľuďmi, ktorých máš rada? Či je to vtedy, keď si sama sebou? 

wall.alphacoders.com

Nájdi samú seba, svoju krásu a svoje cítenie. Buď sama sebou. Pretože vtedy si najkrajšia.

„Bola krásna, ale nie ako tie dievčatá v časopisoch.
Bola krásna pre spôsob, akým myslela.
Bola krásna pre tú iskru v jej očiach, keď rozprávala o niečom, čo milovala.
Bola krásna pre jej schopnosť vyčariť druhým úsmev na tvári, aj keď ona bola smutná.
Nie, nebola krásna pre niečo tak dočasné ako jej vzhľad.
Bola krásna hlboko, vo vnútri jej duše.“

F. Scott Fitzgerald

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating