unsplash.com

Takto to žiaľ je, aj v jednom malom okamihu dokáže vzniknúť z niečoho nádherného a dokonalého, len obrovská bolesť a prázdno za človekom, ktorý ti sľúbil, že tu vždy bude pre teba. 

Dlho som musela zbierať silu na to, aby som sa dokázala vrátiť k tomu momentu, keď si mi povedal, že už ku mne nič necítiš a nevyroniť ani jednu slzu a s kamenným pohľadom odvrátiť všetky pekné spomienky na tie zlé, pri ktorých som sa nútila na teba zabudnúť.

 

Ty si bol z nás ten, kto to vzal všetko s úsmevom na tvári, a aj napriek tomu, že si ma videl plakať od bolesti, len si mávol rukou, vraj to časom prejde. Lenže ty si ma mal v tej chvíli objať a povedať neplač. Zachoval si sa ku mne ako k najnepotrebnejšej veci na tvojom zozname hodnôt, kde som skočila z prvého miesta na to posledné. Ani neviem, no vždy som chcela vedieť, ako sa mi to tak rýchlo podarilo, keď som ti dávala všetko.  Ženy to majú jednoducho v sebe, dávajú zo seba všetko pre chlapov. Svoje telo, čas, svoj záujem až na samom konci pre ne samé neostane nič, iba myšlienka na to, že to mala byť láska na celý život a nakoniec ostala sama, bez neho a jeho lásky.

No najhorším pocitom pre mňa aj tak ostane to, že si ostal v mojom srdci i myšlienkach, no už nikdy viac ťa nebudem môcť objať s pocitom, že som tvoj stred vesmíru, tvoja predstava dokonalosti, jednoducho tvoje všetko. Vieš, rozchod pre mňa neznamenal len to, že už tu pre mňa nikdy viac nebudeš, bolo to oveľa viac. Zrazu sa  všetky plány budúcnosti rozpadli ako domček z karát, rozpadol sa náš spoločný sen o spoločnom bývaní a zariaďovaní izieb, rozpadli sa naše plány o veľkej svadbe, už tu zrazu nie sú ani naše spoločné dovolenky a výlety, o ktorých sme si spravili zoznam, aby sme na nič z toho kam, chcem ísť nezabudli a o nič sme neprišli.

Naučila som sa žiť bez teba, ale na tvoju prítomnosť nikdy nezabudnem. Zabralo mi dlhý čas, kým som zabudla na tie šialené veci o láske aj na tú bolesť, ktorú si spôsobil, no aj napriek tomu všetkému si zostal v mojom vnútri. Nedokážem zamiesť všetky pekné spomienky, ktoré sme spolu zažili iba tak pod koberec, akoby pre mňa nič neznamenali. Takže ťa nechám, aby si si našiel nové bezpečné miesto, kde si budeš tvoriť ďalšie pekné spomienky, no už s niekym iným. Sám vidíš, že si zaslúžim byť znovu šťastná, aj napriek tomu, že to nebude s tebou.

Vždy budem mať dosť síl spomínať na nás, to neznamená, že teraz jednoducho zabudnem, to jednoducho bude znamenať, že už som si na to všetko zvykla.

Ty si bol tým, o kom som snívala, všetko čo som chcela, celý môj svet. Ale niekde na ceste si sa začal meniť. Stal si sa všetkým, čím si tvrdil, že nikdy nebudeš. Zlomil si mi srdce namiesto skúšania znova a znova, jednoducho sa stal z teba zbabelec.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating