Týchto 6 vecí ti počas uľahčí život

Slnečné letné dni nám dávajú poriadne zabrať. Preto ak sa niekam vyberieš, za každých okolnosti by si mala mať v kabelke základných 6 vecí. Počas horúčav ti výrazne uľahčia život.

6 vecí, ktoré ti počas leta uľahčia život

Opaľovací krém so SPF

Pre niektorú samozrejmosť, pre inú zasa vec, ktorú treba neustále pripomínať. Počas leta bez SPF ani na krok. Nezabúdaj, že na tvár a dekolt by si mala používať najvyšší možný faktor, aby si ochránila svoju pokožku pred pigmentovými škvrnami, predčasným vznikom vrások, no aj rizikom rakoviny.

Vejár

Predstav si, že sa ocitneš v nevetranej, neklimatizovanej miestnosti, ktorá je plná ľudí. Alebo ešte lepšie. V zaseknutom autobuse počas dopravnej špičky, keď je vonku aspoň 35 stupňov. Aj teba z tejto predstavy striaslo a automaticky ti začali z čela tiecť kropaje potu? Presne v takýchto situáciách oceníš tento geniálny vynález, ktorý je, mimochodom, ešte aj veľmi štýlový a elegantný.

Žena s vejárom
zdroj: Unsplash/Daniel Apodaca

Osviežujúci sprej

Táto neuveriteľná „vychytávka“ patrí jednoznačne medzi medzi top pomôcky počas horúcich dní. Okrem toho, že ťa príjemne osvieži, taktiež aj nádherne vonia, a tak získaš letnejšiu formu zmyselného parfumu. Dostaneš ich kúpiť v každej drogérii a na výber je naozaj z veľkého množstva rôznych druhov. Od známych a luxusnejších značiek až po tie za pár korún.

Slnečné okuliare

Ďalším „must have“ kúskom sú jednoznačne slnečné okuliare. Vieme, že mnohé ženy chcú ísť s módou, no kvalitné okuliare z optiky nie sú práve lacná záležitosť. A tak mnohé z nás radšej siahnu po „fast fashion“ kúskoch z bežných obchodov. Avšak pozor, práve do okuliare sú vec, do ktorej by si mala určite zainvestovať a dopriať si aspoň jedny s kvalitným filtrom. Stoja za to a skutočne ochránia tvoj zrak.

Ako sa starať o pleť v lete?
zdroj: Pexels/Vitor Castro

Balzam na pery

Zimná záležitosť? Ale kdeže. Balzam na pery by si v kabelke mala mať v každom ročnom období. V lete môže byť obohatený ešte o SPF. Vyhneš sa tým popraskaným a vysušeným perám, ale taktiež bolestivému spáleniu.

Fľaša s vodou

Dehydratácia je naozaj nebezpečná a môže spôsobiť aj rôzne nepríjemnosti, o ktorých sa dočítaš TU. Počas horúcich dní by si vždy mala mať po ruke fľašu s čistou vodou.  V tomto období sa tekutiny z nášho tela vyparujú omnoho rýchlejšie. Predídeš tak dehydratovanému organizmu a riziku závratu či dokonca aj odpadnutiu.

Jeden tip od nás pre teba: Zostaneš dlhšie hydratovaná, pokiaľ si do vody pridáš elektrolyty. Tie totiž zadržiavajú vodu v tele.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty